Jedna z rzadkich, najbardziej cenionych i poszukiwanych chińskich herbat. Jej skład stanowią tylko młode, nierozwinięte pączki (white tips) o srebrnawym odcieniu. Dzięki obecności jedynie pączków, herbata ta jest najbogatsza we właściwości charakterystyczne dla herbat białych.
Popularna herbata z prowincji Fujian, wytwarzana z pąków i młodych liści odmian krzewów „da bai” i „shui xian bai”. Zbierane wiosną pędy składają się z jednego pąka i dwóch liści. Kształtem przypominają one kwiat piwonii, której herbata zawdzięcza swoją nazwę. Jasnożółty napar odznacza się lekko kwiecistym, ziołowo – orzeszkowym aromatem. W smaku gładki jak jedwab.
Biała herbata z Malawi. Pięknie zachowane duże liście, zaskakujący smak i aromat. W naszej opinii jest to herbata w bardzo „jesiennym” klimacie. Po pierwsze ze względu na wygląd liści – są ciemne, wielobarwne, duże i doskonale zachowane. Jak jesienne liście, które właśnie spadły z drzewa. Po drugie, skojarzenia takie budzi sam aromat i smak herbaty. Doświadczeni herbaciarze znajdą tu nuty charakterystyczne dla leżakowanych herbat białych, lub też starych surowych herbat pu-erh. Zapach suchych liści może być dla wielu osób dziwny – rustykalny, zbyt intensywny. Ale na pewno nie nudny! Po zalaniu herbata pokazuje swoje prawdziwe oblicze, racząc nas zapachem dojrzałych owoców. Napar jest ciemny, słodki, żywiczno-miodowy. Na uwagę zasługuje też duża (jak na herbatę białą) cielistość naparu.
Napar ma delikatny smak oraz aromat prażonych ziaren i pieczonych, słodkich ziemniaków. Liście i pąki są przykryte srebrnym pyłem, typowym dla białych herbat dobrej jakości. Ze względu na bardzo niski stopień utlenienia, jest to herbata, którą można umieścić na pograniczu białych i zielonych.
Rzadka biała herbata, składająca się tylko z najmłodszych, jeszcze nierozwiniętych pączków liściowych, tzw. tipsów. W smaku napar jest słodkawy i lekko dymny. Aromat wraz z kolejnymi parzeniami staje się coraz bardziej przyjemnie kwiatowy i miodowy.
Unikalna herbata z Kenii. Według samych twórców tej herbaty, Rhino należy do kategorii herbat białych. W jej produkcji zastosowano rolowanie liści – proces charakterystyczny dla produkcji herbat czarnych. Jest bardzo pełna, z nutami charakterystycznymi dla herbat czarnych typu „golden tips”. Smak i aromat jest słodowy, z akcentami owoców tropikalnych, a w posmaku przebija się karmelowa słodycz. Rhino jest jednak lżejsza, niż większość afrykańskich herbat czarnych.
Ten afrykański Bai Mu Dan smakuje spójnie, lecz odmiennie od chińskiego - bladożółty napar ma w sobie lekko ziołowy posmak, ale można w nim wyczuć delikatne kwiatowo-różane tony. Napar jest przyjemny, miękki i gładki. Pozycja warta spróbowania.
Piękna i delikatna biała herbata z Nepalu. Wytwarzana jest w stylu wysokiej jakości chińskich herbat Bai Mu Dan, lecz zachowuje niepowtarzalny charakter herbat nepalskich. Łąka i kwiaty – te dwa słowa najlepiej oddają aromat liści. W smaku bardzo delikatna, gładka, słodkawa. Gorycz praktycznie nieobecna, pojawia się dopiero po bardzo długim parzeniu liści.
Chińska biała herbata o aromacie jaśminu zwinięta w drobne kuleczki, któ- re rozwijają się podczas zaparzania. Najwyższej jakości liście i koniuszki listków (tips) są ręcznie zwijane w drobne perełki oraz aromatyzowane świeżo zebranymi kwiatami jaśminu.
Herbata biała z Nepalu o wspaniałym, kwiecisto-owocowym aromacie przypominającym brzoskwinie i mango. Delikatny smak tej herbaty długo pozostaje w ustach.
Delikatna biała herbata z wyselekcjonowanych młodych listków prosto z czystej, wysokogórskiej plantacji. Choć same suche liście tego nie zapowiadają, bo zalaniu herbata okazuje się być bardzo aromatyczna. W smaku delikatna, roślinna, z nienachalnymi akcentami kwiatowymi i ziołowymi oraz skórką jabłka. Zostawia wyraźny posmak na tyłach podniebienia.
Jest to mieszanka odmian Camelli, które rosną w Lincang, Baoshan i w zachodnim obszarze Dehong Yunnan. Małe, białe pąki są zbierane pod koniec marca, a następnie suszone. Smak jest świeży i delikatnie owocowy, nieco podobny do dobrych białych herbat, ale znacznie bardziej wyrafinowany. Napar jest jasny, o delikatnym aromacie świeżych sosnowych igiełek.
Biała „herbata księżycowa” o bardzo słodkim i pełnym smaku. Niewymagająca i przyjemna!
Biała herbata z Malawi, ręcznie zwijana w oryginalny kształt. Zupełny brak cierpkości i przyjemna struktura naparu. Napar jest słodki i lekki, z oolongowym charakterem. Zwinięte liście rozwijają się długo, więc mogą wytrzymać wiele parzeń.
Wyjątkowa mieszanka szlachetnej białej herbaty Bai Mu Dan z aromatycznymi pączkami róży.
Mieszanka klasycznej herbaty Bai Mu Dan oraz kwiatków słonecznika i bławatka. Delikatna kompozycja o klarownym, jasnożółtym naparze, delikatnym aromacie i wciągającym smaku białej czekolady. Idealnie komponuje się ze słodkimi deserami.
Naturalnie aromatyzowana biała herbata z Malawi. Słodka, owocowa i intensywna. W smaku na pierwszy plan wybija się słodycz brzoskwini i marakui, ale równoważona jest lekką kwaśnością hibiskusa i owocu dzikiej róży. Dopełnieniem tej mieszanki jest jabłko i płatki słonecznika. Bazą jest biała herbata z ogrodu Satemwa, która przypomina bardzo popularną i sprzedawaną przez nas od lat Malawi White Peony. Skład: biała herbata, hibiskus, dzika róża, jabłko, płatki słonecznika, naturalne aromaty (marakuja i brzoskwinia)
Wysokiej klasy specjał – biała herbata z dodatkiem owoców papai, ananasa, płatków słonecznika, wyciągu z brzoskwini, które stanowią o wyjątkowości tej herbaty. Doskonała kompozycja dla wielbicieli herbat białych.
Apetyczne połączenie chińskiej herbaty zielonej i białej ze słodką morelą i płatkami nagietka. To herbata, która swoim aromatem przenosi w ciepłe kraje. Zielona herbata wzbogacona została pąkami delikatnej herbaty białej. Morela wnosi słodki, tropikalny aromat, a nagietek nuty miodowe. Aromatyzowana naturalnie!
Delikatna kompozycja o jasnożółtym, gładkim naparze oraz truskawkowo-kremowym smaku.
Liście tej białej chińskiej herbaty artystycznej zwinięte są ręcznie na kształt kuli. W trakcie zaparzania, białe pączki pięknie rozwijają się, zostawiając kwiat liczi w centrum pięknej kompozycji.
Żółta herbata z prowincji Yunnan. Gratka dla osób lubiących poznawać ciekawe smaki. Herbata ta zachowała przede wszystkim swój yunnański charakter – słodowy smak, mocne body i posmak. Poza tym ma cechy smakowe zarówno yunnańskiej herbaty białej, czarnej, jak i energię surowej herbaty pu’er. Zdecydowanie coś nietypowego! Herbata pochodzi z gór Wuliang i uprawiana jest na wysokości ok. 1500 metrów n.p.m. zgodnie z normami ekologicznymi.
Żółta herbata zbierana w okolicach Żółtych Gór (Huang Shan) w prowincji Anhui. Przyjemnie wytrawna z orzeszkowym posmakiem.
Nie pochodzi z krzewów Camellia Sinensis jak większość znanych nam herbat, lecz z liści rośliny Camellia Ptilophylla, która spokrewniona jest z C. Sinensis. Nie zawiera kofeiny! Uzyskiwany napar jest lekko korzenny w swoim końcowym posmaku, często jednak jest to słabo wyczuwalne. Kolor naparu można określić jako blado-różowy. Herbata jest dosyć łagodna w smaku i cudownie prosta, nieskomplikowana.
Długo palony oolong Tie Guan Yin z Alishan, jednej z najsłynniejszych gór herbacianych Tajwanu. Karmel, skórka świeżo wypieczonego chleba i odrobina akcentów korzennych – wynik wykorzystania liści krzewów tieguanyin ze słynnej góry Ali, poddanych perfekcyjnemu, wielostopniowemu paleniu w piecu. Chociaż herbata ta jest długo palona, jest jednocześnie wyważona, subtelna i nieagresywna. Herbata ręcznie zbierana i wytwarzana z wielką troską. Nasz oolong Tie Guan Yin z Alishan uprawiany jest bez użycia sztucznych nawozów i środków ochrony roślin, na małym, wydzielonym polu, gdzie pozostała tylko grupka krzewów.
Jeden z najcenniejszych tajwańskich oolongów, o pięknych brązowych liściach zakończonych srebrnymi tipsami. Nazwa Bai Hao oznacza białe włosie i odnosi się do meszku pokrywającego młode pączki, które są zbierane wraz z dwoma szczytowymi listkami. W odróżnieniu od większości wysokiej jakości oolongów tajwańskich, które są zbierane na wiosnę lub zimą, najlepsze klasy Bai Hao są ręcznie zbierane w czerwcu i lipcu. Po zebraniu, liście Bai Hao są przetwarzane na wyższy stopień utlenienia (ok. 60-85%) niż w innych tajwańskich oolongach. Skutkiem tego jest herbata o bardzo gładkim i słodkim smaku z niepowtarzalnym miodowo-owocowym aromatem.
Najlżej utleniany ze wszystkich oolongów (herbat turkusowych*). Klasyka z Tajwanu w bardzo dobrej odsłonie. Bardzo świeży i aromatyczny, wyraźnie kwiatowy. Bao Zhong to najniżej utleniany ze wszystkich oolongów (najbliższy herbacie zielonej), uprawiany na niżej położonych polach uprawnych. Obok oolonga Bai Hao jest to najbardziej unikalny dla Tajwanu styl herbaty. Bao Zhong nie jest rolowany w kuleczki, w przeciwieństwie do większości jasnych oolongów tajwańskich.
Leżakowany oolong wysokogórski w stylu hong shui, czyli palony. Wyśmienita, zbalansowana herbata. Zapach suchych liści przypomina rodzynki w czekoladzie, a także nieco skórki ciemnego chleba. Napar jest prawie zupełnie bez cierpkości. Powracają nuty suszonych owoców, a także słodycz miodu gryczanego. Całość dopełniona jest intensywnym posmakiem. Liście pochodzą ze zbiorów zimowych 2013. Od tego czasu herbata była kilkukrotnie palona w niskiej temperaturze, aby zapewnić jej eleganckie dojrzewanie. Oolong ten jest dziełem pana Kuo, którego herbaty już kilkukrotnie gościły w ofercie naszego sklepu, a przez niektórych naszych klientów uważane są za najlepsze tajwańskie herbaty.
Legendarna herbata, nazywana w dynastii Qing „Królem Herbaty”. Ten znacznie utleniany (ok. 60%) i palony oolong ze słynnych gór Wu Yi to jedna z najbardziej znanych herbat świata.
Oolong o uwodzącym kwiatowym aromacie i pięknych, dużych liściach. Zapach suchych liści przywołuje na myśl suszone borowiki i łąkę. Po zalaniu grzyby ulatniają się, a pozostaje aromat dosyć jednoznacznie kwiatowy. Aż trudno uwierzyć, że to nie jest perfumowana herbata! Smak kremowo-maślany, ale przez cały czas wszystkie zmysły pozostają zdominowane przez skojarzenia z kwiatami. Stosunkowo mała goryczka, w porównaniu z większością oolongów typu dan cong.
Wyśmienitej klasy tajwański średnio utleniony (potocznie „fermentowany”) i średnio palony oolong*. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych oolongów produkowanych na Tajwanie. Suche liście zwinięte w nieregularne kuleczki raczą nas zapachem kwiatów i karmelu. W smaku odnajdziemy nuty orzechowe i karmelowe, ale jednocześnie herbata jest lekka, tak jak jaśniejsze oolongi. Średni poziom utleniania i palenia sprawiają, że Dong Ding jest świetnym kompromisem między ciemnymi a jasnymi oolongami. To świetna pozycja dla osób, które dopiero zaczynają swoją podróż w bogaty świat herbat oolong.
Częściowo utleniana (potocznie „półfermentowana”), tajwańska herbata typu oolong o mocniejszym smaku i dojrzałym aromacie.
Tajwański oolong o wysokiej zawartości kwasu ?-aminomasłowego (GABA), ważnego neuroprzekaźnika w ludzkim mózgu. Oolong nie tylko zdrowy, ale też mistrzowsko obrobiony. Uprawa ekologiczna, bez zastosowania sztucznych nawozów i środków ochrony roślin. Oolong palony w piecu – stopień jego palenia można określić jako średni. W pierwszym łyku dominują drzewne i mineralne smaki, które mieszają się z charakterystycznymi dla herbat GABA nutami suszonych owoców. Dzięki bardzo dobrze przeprowadzonemu, wielostopniowemu paleniu, herbata ta najbardziej błyszczy w posmaku, racząc nas skojarzeniami z ciemnym miodem, spadziowym lub gryczanym.
Najpopularniejszy wśród naszych klientów oolong. Zrównoważony, niewymagający, gładki i słodki. Smak jest kremowy, słodkawy i orzeźwiający, ale ma też zauważalny kwiatowy charakter. Aromat jest lekko maślany, określany również jako mleczny. Jest jednak tak wspaniale wkomponowany w całość, że nie wybija się ponad jedwabiście gładki smak.
Lekko palony tajski oolong. Nie ustępuje jakością dobrym oolongom z Tajwanu. Smak tej herbaty jest słodko-słonawy. Słodycz kojarzy się z miodem lipowym, w czym przypomina nieco tajwańskie oolongi Gui Fei. Palenie jest lekkie, ale wystarczające, żeby napar przyjemnie oblepiał usta i pozostawiał słodki posmak. To herbata pochodząca z Mae Salong w północnej Tajlandii. Obecnie jest to miejsce, gdzie produkuje się dużo oolongów naśladujących stylem tajwańskie herbaty turkusowe. Oferowana przez nas herbata produkowana jest ze starszych krzewów, zaimportowanych z Tajwanu, ale zasadzonych jeszcze przed erą masowej produkcji i współpracy z Mae Salong z Tajwanem. Szczep krzewu, z którego zostały wykonane, nazywany jest przez lokalnych rolników po prostu „Formosa”.
Wspaniały przykład mocniej utlenianego oolonga z Gór Feniksa (Fenghuang Shan) w okolicy miasta Chaozhou w prowincji Guangdong, na południowym wschodzie Chin. „Feniksowe oolongi” to szeroka i niezwykle ciekawa rodzina herbat z jednej strony zazwyczaj dość podobnych do siebie pod względem wyglądu i ogólnego profilu smakowego, z drugiej jednak unikalnych, zróżnicowanych na poziomie smakowych i zapachowych niuansów. Chociaż naturalne, nie poddane żadnej dodatkowej aromatyzacji, potrafią silnie kojarzyć się z owocami albo kwiatami, niemalże je imitując. Obecnie sprzedawany przez nas Mi Lan Xiang charakteryzuje się bardzo przyjemnym i długim chmielowym posmakiem – jak na przedstawiciela tego gatunku przystało.
Swój niepowtarzalny smak i zapach herbata ta zawdzięcza aromatyzowaniu mlekiem. Liście są duże, zwinięte w małe nieregularne kuleczki. Kremowo-mleczny napar ma kolor żółto-złoty. Smak i zapach tej herbaty są tak niesamowite, że tworzą piękną i aromatyczną, harmonijną kompozycję, której wielu nie może się oprzeć.
Wyborna i rzadka herbata z wysokogórskiej plantacji, uprawiana w 100% ekologicznych warunkach. Listki są bardzo delikatne, ale w większości zachowane w całości. Po wrzuceniu do nagrzanego czajniczka zapach jest subtelny, nienachalny i kojarzący się ze świeżym chlebem. W smaku wyczuwalne są białe winogrona i nutka cytrusów. Choć to oolong, ma w sobie wiele z charakteru herbat białych, jak choćby popularny Bai Mu Dan, czy dostępny w naszym sklepie White Nepal Himalayan. Coś dla siebie znajdą tu także fani wiosennych herbat z Darjeelingu.
Intensywny oolong, w którym dominują nuty palone i słodowe. Niedroga herbata do codziennego picia i dla tych, którzy chcą spróbować swojego pierwszego oolonga. Herbata o przyjemnym, ciepłym aromacie liści. Początkowa lekka cierpkość naparu szybko ustępuje miejsca słodowemu posmakowi.
Nietypowy, wysokogórski oolong w stylu bai hao, uprawiany zgodnie z zasadami rolnictwa naturalnego. Herbata bardzo oddalona od mainstreamu. Cytrusowo-miodowy smak i kwiatowy finisz. Posmak owocowy, z wybijającymi się nutami gruszki i brzoskwini. Oolong mocno utleniany, ale stosunkowo nisko jak na bai hao. W związku z tym jest nieco lżejszy i pozbawiony ostrzejszych nut smakowych – dla jednych będzie to zaleta, dla innych wada.
Klasyczny jasny wysokogórski oolong został poddany lekkiemu paleniu, które wydobyło z niego korzenno-słone tony. Palenie jest jednak na tyle delikatne, że nie przykryło świeżości i naturalnej słodyczy tej herbaty. Wierzymy, że jest to oolong, który przemówi zarówno do fanów jasnych oolongów, jak też do zwolenników herbaty Dong Ding czy Gui Fei. Warto podkreślić, że to herbata ze zdziczałego ogrodu, utrzymywanego bez użycia jakichkolwiek sztucznych specyfików, gdzie krzewy dojrzewają w zgodzie z rytmem natury. To więcej, niż tylko „herbata organiczna”!
Wysokogórski oolong z półdzikiego ogrodu herbacianego. Wyśmienita herbata z najświeższego, jesiennego zbioru! Zapach liści jest bardzo delikatny, ale świeży i przyjemny. Już z pierwszym łykiem staje się jasne, że mamy do czynienia z bardzo ciekawą herbatą. Kremowy napar, z nutami owocowymi (białe winogrona), warzywnymi (słodka kukurydza, natka pietruszki), odrobinę pikantny, ze słodkim posmakiem przypominającym pastę z fasolki adzuki. Ponadto przyjemnie pobudza wydzielanie śliny, co także jest w Chinach wyznacznikiem dobrej herbaty, a efekt ten nosi nazwę sheng jin ??. Ogólnie rzecz biorąc jest to herbata wyważona, delikatna, lecz zaskakująca. W oczywisty sposób wyróżnia się od innych oferowanych do tej pory w naszym sklepie oolongów wysokogórskich.
Oolong z gór Wuyi, „herbata skalna” ze szczepu rou gui. Intensywny i ekspresywny smak w otoczce tradycyjnych, pieczonych nut smakowych. Rou Gui to oolong o wybuchowym smaku owoców i zapachu chińskiego cynamonowca. W tej wersji przytłaczająca moc rou gui jest zbalansowana intensywnym paleniem, którego smak zdążył się już jednak wygładzić. Znajdziemy więc w tej herbacie zarówno intensywne nuty owocowe, jak i niuanse drzewne i skórki świeżego chleba.
Tajwański oolong świetnie prezentujący klasyczne cechy dobrej herbaty wysokogórskiej. Smak interesująco rozwija się między parzeniami. Początkowo można zauważyć więcej kremowych i trawiastych nut, potem owoce (białe winogrona, brzoskwinie, melon), a w późniejszych parzeniach pojawia się ziołowy posmak, który przypomina chmiele.
Wersja organiczna popularnej chińskiej herbaty. To jedna z najbardziej reprezentatywnych „herbat skalnych” (yan cha 岩茶) z prowincji Fujian, znana z menu wielu chińskich restauracji. Liście poddawane są paleniu, co tworzy przyjemne nuty zapachowe, kojarzące się np. ze skórką świeżego chleba. Napar jest dosyć lekki, koloru pomarańczowo-brązowego. Dobra herbata codzienna lub dla tych, którzy dopiero zaczynają poznawać oolongi.
Oolong z gór Wuyi, „herbata skalna” z odmiany shui xian. Elegancka, gładka i wyważona herbata. Tradycyjnie mocno palona. Shui Xian wyróżnia się na tle innych „herbat skalnych”. Nawet pomimo mocnego palenia, wyraźnie przebijają się jego nuty kwiatowe, szczególnie zauważalne w powietrzu wydychanym przez nos. Przede wszystkim zwraca uwagę gładka tekstura i cielistość naparu, po których następuje długi i słodki posmak sięgający aż do przełyku. Jest to herbata, w której na pierwszy plan wysuwają się raczej odczucia, niż sam smak w dosłownym znaczeniu tego słowa.
Odważne smaki zawarte w odważnej formie. Prasowany w ciastko oolong tajwański przeznaczony do długiego leżakowania. Złożony, wielowarstwowy smak, który w pełni ujawnia się dopiero na przestrzeni wielu parzeń tej samej porcji liści. Pierwsze wrażenie: herbata mocna, bardzo aromatyczna, ale z wyraźnie zaznaczoną cierpkością i nutą mineralno-kwaskową, charakterystyczną dla kultywaru Wuyi. Po tych intensywnych pierwszych doznaniach zaskakuje subtelny ziołowo-owocowy posmak, który bardzo długo utrzymuje się w ustach.
Wersja podstawowa jednej z najsłynniejszych i najpopularniejszych herbat chińskich. Liście są duże, zwinięte w małe nieregularne kuleczki o słodko-kwiecistym aromacie. Słodki napar ma kolor żółto - złoty, przypomina kwitnące łąki z różnymi kwiatami, miód, orchidee.
Wysokogórski oolong z Wushe w centralnej części Tajwanu. Stosunkowo intensywna herbata, kwiatowa i lekko kwaskowa, bardzo orzeźwiająca. Liście tego oolonga pochodzą z upraw położonych na wysokości ok. 1200 m n.p.m. we wsi Wushe. Oolong wykonany z najbardziej klasycznego dla herbat wysokogórskich szczepu – qingxin.
Wyborny jasny oolong tie guan yin ze zbiorów wiosennych. Bardzo intensywnie kwiatowy, z długim finiszem, lekko pieprzny i kwaskowaty – szczególnie, kiedy mocniej zaparzony. O klasie tej herbaty szczególnie świadczy to, że kilka minut po przełknięciu nadal utrzymuje się w ustach silny i ewoluujący posmak, a w nosie nadal czuć jej aromat. Jeśli do tej pory nie rozumiałeś, dlaczego jasny oolong tie guan yin zyskał aż taką sławę, to jeden łyk tej herbaty Ci to wytłumaczy.
Smak tej herbaty to maślane ciasteczka w formie płynnej, ujmując rzecz krótko. Oolong ten jest niezwykle kremowy, ale – jak to Dan Cong – przy dłuższych parzeniach prezentuje wyraźną goryczkę. Aromat „Kaczej Kupy” zdecydowanie nie ma nic wspólnego z odchodami, bo pachnie jak cały bukiet kwiatów i kosz tropikalnych owoców. To Dan Cong w stylu „qingxiang”, czyli lekko utleniany i lekko prażony. W posmaku występuje „powracająca słodycz” (chin. ?? huí gan), która jest jednym z wyznaczników dobrej jakości oolongów Dan Cong.
Kwiatowy, lekki oolong chiński w ciekawej formie małych, prostokątnych „ciasteczek”. Kremowy napar i czarujący kwiatowy aromat kojarzący się z bzem to najbardziej wybijające się cechy tej herbaty. Na pewno trafi on w gusta wielbicieli dobrych herbat Tieguanyin, ale też oolongów tajwańkich, jak Si Ji Chun czy Jin Xuan. Zhangping Shui Xian to jedyny oolong, który tradycyjnie jest prasowany.
Słynna zielona herbata z Anji w jeszcze lepszej jakości. Wyłącznie małe i młode listki. Prawdziwie ekskluzywna. Kremowa słodycz z lekkim umami. W porównaniu do naszej podstawowej Anji Bai Cha, ta wersja ma wyraźniejszy aromat, a także dłuższy posmak. To wyjątkowo delikatna herbata prawie całkowicie pozbawiona cierpkości. Napar klarowny, o jedynie lekkim żółtawym zabarwieniu. Cudowna świeżość, którą znaleźć można tylko w herbatach zbieranych wczesną wiosną.
Delikatna i słodka zielona herbata z zimowych zbiorów, która otwiera w naszym sklepie rok 2019! Lekki i słodkawy łąkowy aromat, słodycz, absolutny brak goryczki i cierpkości nawet w wysokiej temperaturze. Wyjątkowo ciepła tajwańska zima pozwoliła wyprodukować w pierwszym tygodniu stycznia bardzo przyjemną herbatę.
Wiosenna herbata zielona z Tajwanu. Świeża, bardzo gładka i delikatna w smaku. Liście tej herbaty są dobrze zachowane i duże – w przeciwieństwie do dobrych herbat chińskich, tajwańskie herbaty zielone często są produkowane z większych, bardziej dojrzałych liści. Ponadto, wytwarzana jest ona ze szczepu herbaty zazwyczaj przeznaczanego do produkcji herbat oolong. Te czynniki, w połączeniu z unikalnym terroir Tajwanu wpływają na to, że ta herbata ma w sobie wiele cech typowych dla oolongów – kwiatowy aromat i gładki napar. W smaku można odnaleźć skojarzenia z miodem i owocami tropikalnymi. Wielbiciele herbat bao zhong i innych jasnych oolongów tajwańskich będą usatysfakcjonowani!
Japońska herbata codzienna. Intensywny smak i nieco niższa zawartość kofeiny. Bancha produkowana jest z liści tych samych krzewów, co sencha. Zbierane są jednak większe, mniej delikatne liście położone niżej na gałązkach krzewu, lub też stosuje się liście z późniejszych, letnich i jesiennych zbiorów. Starsze liście zawierają mniej kofeiny i więcej garbników. W związku z tym napar bancha jest mniej pobudzający i bardziej goryczkowy. Herbatę bancha można zaparzać wodą o wyższej temperaturze, niż w przypadku delikatnej sencha.
Podstawowy gatunek japońskiej herbaty zielonej, przeznaczonej do bieżącego spożywania. Herbata ta pochodzi z tych samych krzewów co Sencha. Produkowana z większych, twardszych, grubiej żyłkowanych liści wraz z szypułkami i miękkimi łodyżkami pozostałych po zbiorze Sencha. Grubsze liście zawierają mniej kofeiny i tanin, przez co dają słabszy napar doskonale nadający się dla dzieci i osób starszych. Bogata w wapń i żelazo, uspokaja i odpręża.
Zielona wersja herbaty Bi Hong Cha, pochodząca z prowincji Yunnan. Podobnie jak w przypadku jej czarnej wersji, spiralny kształt liści nawiązuje do znakomitej zielonej herbaty Bi Luo Chun. Liście po zaparzeniu dają intensywny napar, z wyraźne wyczuwalnymi wyważonymi tonami cierpkości, które jednak nie dominują smaku i pozostawiają przyjemny posmak. Zrównoważony i pełny napar przypadnie do gustu osobom ceniącym herbaty z charakterem.
Jedna z najsłynniejszych herbat zielonych na świecie. Piękny kwiatowy aromat i wytrawny smak. Cieszymy się, że możemy Państwu zaoferować herbatę Bi Luo Chun naprawdę dobrej jakości. Listki są młode i małe, z dużą ilością srebrnego pyłku, co jest znakiem rozpoznawczym Bi Luo Chun. Ich zapach kojarzy się z łąką i kwiatami, szczególnie z frezjami. To herbata o intensywnym smaku, zostawiająca długi, słodkawy posmak w całych ustach i przełyku
Długie, jasnozielone i specjalnie zwinięte liście dają przejrzysty, jasnożółty napar o gładkim smaku i głębokim aromacie. Można pić czystą, bez dodatków, lub też z dodatkiem mięty, jako orzeźwiający napój.
Zielona herbata wietnamska, która nawiązuje nieco do herbat chińskich, stwarza absolutnie specyficzne wrażenia smakowe. Klimat wietnamskich gór zapewnia bardzo dobre warunki herbacianym krzewom, co razem z doświadczeniem pozwala miejscowym producentom cieszyć się coraz większym uznaniem i popularnością wśród koneserów zielonej herbaty. Suchy liść jest drobny, lekko zwinięty o przyjemnie słodkim aromacie. Napar jest jasnozielony i oleisty, cechuje go mocny i wyrazisty smak, aromat jest lekko kwiecisty, trochę orzeszkowy. Ma wszystkie walory klasycznej, bardzo dobrej herbaty zielonej.
Zielona herbata o niezwykle długiej historii wytwarzania, sięgającej XIV wieku. Herbata daje lekki, słodkawy napar. Mamy tu zarówno gładkie, owocowe nuty, jak i powstałe w procesie prażenia aromaty przypominające orzeszki ziemne. Piękne, w całości zachowane płasko sprasowane liście są modelowe dla dobrej jakości herbaty Ding Gu Da Fang. Ta pozycja trafi w gusta fanów Long Jinga!
Bliźniacza siostra herbaty Yun Wu (Lu Shan Yun Wu). Jej liście mają jednak nieco ciemniejszy kolor, który mieści się pomiędzy odcieniami brązowego i żółtego. Smak charakteryzuje się mocną słodką dominantą, jest za to mniej złożony. Aromat jest delikatny i bardzo przyjemny, ma trochę kwiatowych i maślanych nut.
Tradycyjna mieszanka w japońskim stylu, składająca się z herbaty bancha i prażonego ryżu. Herbata o jasnobrązowym, orzeźwiającym naparze i orzechowym zapachu. Do picia o każdej porze dnia, zwłaszcza do lekkich potraw.
Popularna herbata zielona o charakterystycznym wyglądzie. Listki gunpowder zwijane są w trakcie przetwarzania w malutkie kuleczki. W efekcie przypominają nieco grubo mieloną śrutę lub proch strzelniczy (po angielsku gunpowder). To mocna herbata, która pobudza i dodaje energii.
Jakościowo najwyższy gatunek zielonej herbaty japońskiej. Wytwarzana pracochłonną procedurą, czego rezultatem jest niepowtarzalny i bogaty smak! Gyokuro to herbata charakteryzująca się przede wszystkim intensywnym umami („piąty smak”, częsty w wielu potrawach kuchni azjatyckiej). W posmaku słodka, długo utrzymuje się w ustach. Jest też bogata w aminokwasy i kofeinę. To orzeźwiający i dodający energii napój.
Wysokiej klasy z gyokuro, pochodzące z jednego z najbardziej cenionych regionów upraw. Ciemnozielony, pierwszorzędny liść zwinięty w połyskujące igiełki. To klasyczne gyokuro z intensywnym umami i słodkim posmakiem. W aromacie obecne są nuty morskie, kwiatowe i łąkowe. Napar ma piękny, intensywnie zielony kolor. Przyjemna, oleista struktura naparu.
Wysokiej klasy japońska herbata gyokuro, pochodząca z ekologicznych plantacji. Gyokuro (Drogocenna Rosa) to jedna z najsłynniejszych herbat japońskich. Herbata przechodzi specjalny proces uprawy, dzięki czemu udaje się uzyskać wyjątkowy profil smakowy. Gyokuro jest niezwykle bogate w umami (tzw. „piąty smak”, określany jako coś pomiędzy słonym a słodkim smakiem), kojarzący się ze specyficzną warzywnością. Jest jedną z najbardziej pobudzających herbat.
Wyśmienite klasyczne gyokuro z południa Japonii, z ekologicznych upraw rodziny Nishi. Gyokuro, które powinno zadowolić koneserów. Potężne umami, wyraźnie zaznaczone morskie akcenty, z zaskakującym posmakiem owoców leśnych. To wszystko uzyskane bez użycia sztucznych nawozów i środków ochrony roślin! Herbata ta pochodzi z pola położonego u podnóża wulkanu Kirishima. Ekologiczne rolnictwo, ponad 50 lat doświadczenia rodziny Nishi w uprawie i produkcji herbaty, oraz idealne środowisko naturalne to połączenie, którego wynikiem może być tylko świetne gyokuro! Herbata pakowana w Japonii w torebki po 50 g.
Japońska zielona herbata prażona, składająca się głównie z łodyżek krzewu herbacianego. Hojicha ma przyjemny i intensywny smak, charakteryzujący się wyraźnym paleniem. Po wypiciu zostawia w naczyniu przyjemny słodki aromat. Specyficzny sposób obróbki sprawia, że hojicha nie przypomina standardowej zielonej herbaty.Cechuje się też niską zawartością kofeiny, co czyni ją dobrą herbatą dla dzieci i na wieczór. W Japonii często pijana do posiłków.
Wysokiej jakości japońska herbata prażona. Wykonana z wyselekcjonowanych łodyżek i liści z prefektury Gunma. Przyjemny aromat suchych liści przypominający świeżą, jasno paloną kawę. Prażenie jest umiarkowane i nie maskuje całkowicie lekko kwiatowego, świeżego aromatu liści i łodyżek. Bardzo elegancka herbata o bardziej wyrafinowanym smaku niż zdecydowana większość hōjicha na rynku. Przeważają nuty karmelu i skórki chleba.
Wysokiej jakości prażona herbata zielona. Selekcjonowane łodyżki i liście pochodzą z najbardziej prestiżowego regionu produkcji japońskiej herbaty. Rozgrzewająca herbata zielona o niskiej zawartości kofeiny. W naparze dominuje karmelowa słodycz i aromat lekko przypalonej skórki chleba
Delikatna i wytrawna herbata zielona z okolic Gór Żółtych. Huangshan Mao Feng to jedna z najsłynniejszych herbat zielonych. Prawdopodobnie jest też najdelikatniejszą z nich. W tym roku udało nam się nabyć wyjątkowo udaną herbatę Huangshan Mao Feng, którą z pewnością należy zaliczyć do segmentu premium. Tegoroczna wiosna pozwoliła na zebranie dobrej herbaty Mao Feng wyjątkowo wcześnie. Smak tej herbaty jest delikatny, a wytrawny, warzywno-mięsny.
Koreańska herbata w stylu sencha. Świetna jakość i bardzo dobry, unikalny smak. Herbata oddaje do naparu słodki, świeży i leciutko prażony smak orzechów laskowych. Herbaty koreańskie są uznawane za bliskie herbatom japońskim i chińskim, balansując smakowo pomiędzy tymi dwoma większymi kulturami. Prezentowana tu herbata jest koreańską wersją japońkiej sencha, ale można wyraźnie poczuć jej unikalny, koreański charakter.
„Buddyjska herbata z góry Jiuhua”. Bardzo klasyczna, przyjemna zielona herbata chińska. W aromacie suchych liści wyczuwalne są nuty pieczone. Po spotkaniu z wodą aromat rozkwita, prezentując słodki, kwiatowy aromat z niuansami glonów i świeżo skoszonej trawy.
Dla osób ceniących japońskie herbaty jest to pozycja warta szczególnej uwagi. Kabusecha jest rodzajem herbaty sencha, zacienianej jednak w nieco odmienny sposób niż gyokuro, tylko na tydzień przed zbiorami (w przypadku gyokuro zacienianie trwa 21 dni). Dopływ światła ograniczany jest do 50% (w przypadku gyokuro odcina się prawie 90% światła). W efekcie uzyskuje się herbatę będącą dokładnie pośrodku gamy smaków między sencha a gyokuro, łączącą odświeżające cechy sencha oraz słodycz gyokuro. Kabusecha z Kagoshimy ma piękne, żywe, aromatyczne, zielone liście - dające czysty zielony napar. Piękna, klasyczna i smaczna herbata którą powinni spróbować zarówno miłośnicy gyokuro, jak i wysokiej jakości sencha.
Wykonana z niezwykłą dbałością, ręcznie zbierana, wysokiej jakości herbata zacieniana kabusecha. Dzieło pana Seigo Kondō z Nishio w prefekturze Aichi. Piękne, długie, intensywnie zielone igiełki cieszą lekko morskim aromatem, który nasila się po wrzuceniu do rozgrzanego naczynia. Wyjątkowo aromatyczna i świeża! Smak bardzo dobrze zbalansowany – znajdziemy tu zarówno słodycz, umami, jak i przyjemną cierpkość. Mokre liści ujawniają pożądany w herbatach zacienianych aromat nazywany przez Japończyków 覆い香 (ooika), będący efektem zawartości siarczku dimetylu. Napar klarowny.
Japońska herbata przetwarzana w stylu chińskim. Niszowa pozycja dająca nowe spojrzenie na herbaty japońskie. Herbata Kamairi Cha, inaczej niż zdecydowana większość herbat japońskich, nie jest poddawana w procesie obróbki działaniu pary wodnej. Zamiast tego wzorem herbat chińskich utlenianie liści zatrzymywane jest przez podgrzewanie herbaty na dużych wokach. Wytworzona w ten sposób herbata ma intensywny zapach, owocowy smak z nutami palenia oraz bardzo długi, mocny posmak.
Zielona herbata japońska w stylu rustykalnym, prażona na wokach. Pochodzi z cenionego przez naszych klientów obszaru Ureshino w prefekturze Saga. Kamairicha to herbata zielona, której utlenianie zatrzymane jest poprzez prażenie, a nie parowanie (jak w wypadku sencha czy gyokuro). Mamy tu do czynienia z aromatyczną i intensywną herbatą, z wyraźnie zaznaczoną, ale dobrze zbalansowaną goryczką. Nuty pochodzące z prażenia nie przesłaniają świeżości młodych liści.
Wysokiej jakości zielona herbata składająca się głównie z łodyżek herbacianych (szypułek), ale w swoim składzie zawierająca też listki. Szypułki mają bardzo mało kofeiny oraz garbników, dlatego mogą być śmiało zaparzane wieczorem oraz dzieciom i osobom starszym. Smak łagodny i świeży, lekko słodkawy, z jednynie delikatną goryczą.
Należy do najlepszych chińskich herbat zielonych. Jest to herbata o niezwykłym i łagodnym smaku z charakterystyczną nutą orzeszków ziemnych –doskonale nadaje się do spróbowania dla nowicjuszy herbat zielonych. Herbata Long Jing znana jest ceniona w Chinach ze względu na swoje właściwości – posiada dużo witaminy C i aminokwasów. Z badań wynika że ma największe stężenie katechin – związków wykazujących właściwości przeciwutleniające. Dzięki obecności katechin może również obniżać poziom cholesterolu Może hamować proces arteriosklerozy naczyń wieńcowych i mózgowych.
wspaniała, świeża i aromatyczna postać cesarskiej herbaty Long Jing. Wielbiciele podstawowej klasy tej herbaty będą mile zaskoczeni tym, co oferuje herbata wyższej jakości. Dobrze zachowane, jasne liście i bardzo świeży orzeszkowy aromat. Napar jest przejrzysty, ale z pewną ilości zawieszonego pyłku. Smak jest intensywny i pieczony. Ponownie dominują nuty orzeszków ziemnych. Smak herbaty długo pozostaje w ustach.
Przyjemna i lekka herbata z obszaru Lu’an (Liu An) w prowincji Anhui. Delikatny aromat letniej łąki, który rozpromieni długie zimowe wieczory. Chociaż pochodzi z Lu’an, nie jest to Gua Pian – przypomina raczej charakterystyczne dla całej prowincji Anhui herbaty Mao Feng. Z drugiej strony prezentuje też cechy smaku typowe dla Gua Pian. Efektem jest stosunkowo delikatna herbata o ciepłym, lekko pieczonym aromacie mieszającym się z nutami kwiatowymi, czy raczej łąkowymi.
Mieszanka genmaicha, w której zawarte są ziarenka prażonego ryżu oraz Matcha. Powstała w wyniku zmieszania herbaty bancha z Shizuoki i matcha z Uji. Charakteryzuje ją intensywny zielony kolor, któremu towarzyszy mocny aromat, a także wyśmienity smak prażonego ryżu. Genmaicha jest najpopularniejszą spośród japońskich zielonych herbat pijanych w Polsce.
Wysokiej jakości Kukicha z dodatkiem sproszkowanej herbaty Matcha. Powstała z Sencha z rejonów Shizuoka. Charakterystyczna dla tej herbaty jest mała ilość goryczy, kolor świeżej zieleni i wyjątkowy zapach. Wyczuwalny kwiatowy posmak.
Ciekawe połączenie dwóch najbardziej znanych japońskich herbat - senchy i matchy. Ma ona delikatny, wykwintny smak i aromat.
Delikatne, dobrze zachowane młode listki o bardzo żywych barwach. Meng Ding Mao jian jest pozbawiony ciężkiej, przytłaczającej trawiastości, która wielu osobom przeszkadza w niektórych zielonych herbatach chińskich. Zamiast tego jest gładka i orzeźwiająca. W zapachu suchych listków można poczuć delikatnie przypieczoną skórkę świeżego chleba, a po kontakcie z gorącą wodą następuje dynamiczna przemiana i na pierwszy plan wyłania się zapach kwiatowy.
Zielona herbata z Nepalu, pochodząca z ekologicznej plantacji Jun Chiyabari położonej na wysokości ok. 1800 m. n.p.m. Aromat tego Nepala jest delikatnie żywiczny, bezpośredni i wyraźnie cytrusowo-kwiatowy - przywodzi na myśl górskie polany i leśne ścieżki. W smaku mamy do czynienia z ciekawą herbatą, przyjemnie wypełniającą usta, ze wspaniałym posmakiem, który nadaje jej pełnię. Jest to herbata bardzo zbalansowana, pozbawiona zbytniej ostrości.
Wysokogórska herbata zielona z Nepalu. Dosyć intensywna, o słodko-cierpkim smaku. Ekologiczne uprawy jednego z najsłynniejszych ogrodów Nepalu. Drobne listki o delikatnym aromacie. Napar lekko mętny, mglisty. Smak klasycznej herbaty zielonej z nieco późniejszych zbiorów – odrobina mdłej słodyczy podbita już wyraźną cierpkością. Stosunkowo intensywna jak na herbatę zieloną z Nepalu. To herbata, która powinna trafić w gusta osób poszukujących zdecydowanej herbaty zielonej z ekologicznych upraw.
Dobrej jakości herbata zielona koreańska, harmonijna, pełna i gładka w smaku. Typowe dla herbat japońskich nuty trawiaste i morskie przeplatają się z bardziej charakterystycznymi dla herbat chińskich aromatami kwiatowymi i pieczonymi. Smak jest orzeźwiający, a napar ma kremową strukturę.
Klasyka japońskich, zielonych herbat - delikatny, wykwintny smak i aromat. Samo słowo „sencha” (czyt.senćia) jest jakby synonimem japońskiej zielonej herbaty w ogóle. Duże i szerokie liście dają po zaparzeniu świeży, delikatny aromat i piękny, jasnozielony kolor. Sencha Bardzo dobrze wpływa na trawienie. Szczególnie polecana po posiłkach. Katechiny i taniny zawarte w sencha mają silne właściwości przeciwutleniające, dzięki czemu wymiatają wolne rodniki, przyczyniające się do rozwoju raka. Polifenole, do których należą katechiny chronią także organizm przed wieloma schorzeniami i spowalniają proces starzenia. Sencha polecana jest diabetykom, ponieważ zawiera goryczki, które zapobiegają wzrostowi poziomu cukru we krwi, regulują wydzielanie żółci, pobudzają apetyt i ułatwiają trawienie.
Wyrazista sencha z ekologicznych upraw. Przetwarzana w stylu fukamushi, co oznacza rozdrobnione listki i intensywnie zielony kolor naparu. Dużo słodyczy i bardzo przyjemny posmak kojarzący się ze skórką brzoskwini to najbardziej wybijające się cechy tej herbaty. Goryczka i cierpkość są wyraźnie zaznaczone, lecz dobrze zbalansowane i wpisujące się w całokształt smaku tej herbaty.
Wyważona i wyrafinowana sencha z prefektury Shizuoka, którą docenią fani klasycznego smaku herbat japońskich. Aromatyczność i umami na średnim poziomie. Przyjemny owocowy posmak i wyraźna słodycz. To bardzo dobrze zbalansowana herbata, która niczym nie szokuje, ale też pod każdym względem prezentuje wysoki poziom. Ładnie zachowane listki. Napar klarowny, po pierwszym zalaniu jasnozielony – kolor intensyfikuje się po drugim parzeniu.
Liście mają doskonały, żywy wygląd - drobnych, intensywnie zielonych igiełek, dając pełny i słodki napar o jednoznacznie zielonym kolorze.
Japońska herbata zielona, obecnie jedna z najbardziej typowych herbat na rynku japońskim. Gatunek ten charakteryzuje szczególnie pieczołowite przygotowanie. Ciemnozielone, płaskie liście równomiernej wielkości, o świeżym aromacie trawy i łagodnym smaku.
Delikatna herbata sencha z południa Japonii. Bardzo świeża i orzeźwiająca. W zapachu dominują nuty polnych kwiatów i traw oraz miodu, a smak nieco przypomina brzoskwinie. Herbata należy do tych lżejszych „Japonek”, o przejrzystym naparze, dającym orzeźwiające odczucia. Dopiero w posmaku pojawia się trochę charakteru warzyw i umami. To klasyczna, modelowa sencha, która nie zawiedzie fanów gatunku!
Wyśmienita klasyczna herbata sencha z ekologicznych upraw państwa Ichiji z dystryktu Soo w prefekturze Kagoshima. Owocowa, orzeźwiająca, a przede wszystkim fantastycznie zbalansowana. Napar jest klarowny, co wskazuje na krótszą obróbkę parą wodną. Jego barwa to bardzo żywy odcień zieleni. Liście uformowane w piękne igiełki mają intensywnie zielony kolor – ujawnia się tu pierwsza cecha charakterystyczna kultywaru Nanmei, którego liście mają intensywną barwę nawet wtedy, kiedy nie są uprawiane pod zacienieniem. Smak delikatny, orzeźwiający, kieruje się raczej ku nutom owocowym i kwiatowym, niż ku umami i akcentom morskim.
Klasyczna sencha bardzo wysokiej jakości, pochodząca z południa Japonii, z ekologicznych upraw rodziny Nishi. Wyjątkowo aromatyczna sencha – zapach suchych liści może kojarzyć się z zielonym jabłuszkiem lub niedojrzałymi owocami. Po zaparzeniu aromaty przekształcają się w bardziej kwiatowe (porównywalne do aromatów jasnych oolongów z Tajwanu), zostawiając przyjemny zapach w czarce. W smaku dominuje skórka brzoskwini i białe winogrona. Umami i goryczka są na niskim poziomie. To orzeźwiająca i świeża sencha, idealna dla tych, którzy preferują delikatniejsze smaki i aromaty.
Pyszna herbata z wyspy Yakushima. Pełna, słodka, oleista i orzeźwiająca. To herbata typu kabusecha, czyli zacieniana krótko przed zbiorami, w tym wypadku przez 7 dni. Zacienianie krzewów powoduje, że produkują one więcej aminokwasów, a te odpowiadają za słodki smak herbaty i za umami. To herbata, która przede wszystkim czaruje strukturą naparu – pełną i oleistą. W zapachu i smaku pojawiają się nuty orzechów i kasztanów, skórka brzoskwini i aromaty „morskie”. Styl jej obróbki to chūmushi (średnia obróbka parą wodną) skłaniający się w kierunku fukamushi (długa obróbka parą).
Jedna z najsłynniejszych chińskich herbat zielonych. Rzadko spotykany oryginał z rdzennego regionu produkcji. Liście i napar mają delikatny czysty aromat – w Chinach często przyrównywany do zapachu orchidei, chociaż wyraźnie wyczuwalna jest tu też nuta arbuza. Prawdziwa przyjemność z picia tej herbaty zaczyna się jednak kilka chwil po przełknięciu, kiedy aromat wraca w wydychanym nosem powietrzu, a na podniebieniu i w przełyku pojawia się tak zwana „powracająca słodycz” i trudny do określenia, a charakterystyczny dla tego gatunku posmak. Bardzo wyrafinowana i ulotna herbata – niemal dokładne przeciwieństwo ordynarnych podróbek sprzedawanych pod nazwą Taiping Hou Kui, które niestety zalały zachodni rynek. Podkreślamy, że jest to herbata bardzo delikatna – dla amatorów lekkich smaków, którzy lubią dokładnie wsłuchiwać się w historie, które herbata ma do opowiedzenia.
Herbata japońska z prefektury Fukuoka. Uprawiana bez użycia nawozów sztucznych i szkodliwych środków ochrony roślin. Świeży, morski i lekko ściągający smak z bardzo przyjemnym finiszem nasuwającym na myśl owoce tropikalne. Zapach liści klasyczny – świeżo skoszona trawa i jasne owoce.
Herbata wysokiej jakości, pijana przy uroczystych okazjach. Ma zwinięte, ciemnozielone, drobne liście. Napar herbaciany posiada jasnozielony, świeży i delikatny smak.
Wysokiej jakości japońska herbata zielona z regionu Ise w prefekturze Mie. W skład wchodzą liście herbaty sencha oraz specjalnie selekcjonowane łodyżki, czyli karigane. Duża dawka umami i dobra cielistość naparu są zasługą wykorzystania świetnej jakości herbaty sencha. W aromacie i smaku można też odnaleźć nuty kukurydziane. Łodyżki nazywane „karigane”, czyli uzyskane w procesie produkcji zacienianej herbaty kabusecha, wnoszą lekkość i słodycz. Całość komponuje się w bardzo wyważoną i klasyczną zieloną herbatę japońską. Jak wskazuje człon tokujo w nazwie, jest to herbata szczególnie wysokiej jakości.
Jest dobrej jakości zieloną herbatą posiadającą długie, ręcznie zwijanie liście przypominające łapę małpy. W skład herbaty wchodzą pączki krzewu herbacianego wraz z dwoma pierwszymi listkami, które poprzez delikatne suszenie zachowują swój srebrzysty odcień i lekko puszystą fakturę. Napar jest orzeźwiający, bardzo wyważony i pełny w smaku. Pojawiają się nuty przyjemnie owocowe, a także lekko dymne w tle.
Wysokiej jakości, najmłodsza zielona herbata pochodząca z koreańskiej wyspy Jeju. Nazwa Woojeon znaczy “sprzed deszczu” (chiń. yuqian), co w wywodzącej się z Chin klasyfikacji odnosi się do herbaty zbieranej przed 20 kwietnia. Herbatę Woojeon cechuje łagodny, lekko warzywny smak, z pojawiającą się od pierwszego łyku delikatną prażoną nutą w tle. W smaku napar kojarzy się z japońską herbatą Kamairicha, w której również oksydacja jest zatrzymywana poprzez podgrzanie, zamiast parowania.
Oficjalnie uznawana na pierwszym miejscu w dziesiątce najsłynniejszych chińskich herbat. To nasza najlepsza herbata Long Jing i pozycja nie do przegapienia dla wszystkich fanów herbat zielonych. Z przyjemnością infomujemy, że jest to herbata z wiosennych, najwyżej cenionych zbiorów (przed 5 kwietnia), wyprodukowana z najmłodszych listków. Absolutny rarytas. Long Jing (Smocze Źródło, Smocza Studnia) należy do najlepszych chińskich herbat zielonych. Jest to herbata o charakterystycznym i łagodnym smaku – doskonale nadaje się do spróbowania dla nowicjuszy herbat zielonych.
Herbata zielona produkowana z liści jednej z „purpurowych” odmian herbaty. Herbata o nietypowym wyglądzie, ale także nietypowym smaku. Liście zawdzięczają swój niezwykły, różowo-złoty kolor naparu wysokiej zawartości antocyjanów, silnych przeciwutleniaczy. Zapach tej herbaty przywodzi na myśl młode lub kilkuletnie surowe herbaty pu-erh, jest łąkowo-owocowy. W smaku to herbata intensywna, cielista i pozostawiający długi posmak z lekką cierpkością niedojrzałych owoców. Miłośnicy zielonych herbat junnańskich znajdą tu jednak również znane im już nuty smakowe, będące charakterystycznymi dla zielonych herbat z tego regionu.
Klasyczna, codzienna herbata zielona z prowincji Yunnan. Mocna, o lekko dymnym aromacie.
Pierwsza chińska herbata z tegorocznych zbiorów. Świeża, aromatyczna i co roku zbyt szybko się kończąca. :) Tak smakuje wiosna! Pierwsze wrażenie zapachowe to wiosenna łąka pełna ziół i kwiatów oraz przyjemna świeżość. Ze względu na wyjątkowo wczesne zbiory, herbata Yunnan Zao Chun 2019 wytwarzana jest z mniejszych i delikatniejszych listków. W tegorocznej herbacie silniej zaznaczone są nuty owocowe. Zaparzone liście mają wyraźnie warzywno-kwiatowy zapach. W pierwszym łyku wydaje się być delikatnie cytrusowa, ale ma intensywny posmak. Bardzo zbalansowana herbata, z lekko zarysowaną goryczką. Prawdziwie wiosenna!
Mało znana herbata zielona z Songxi w prowincji Fujian. Ekologiczny model upraw i bardzo duża dbałość o jakość. Bardzo dobry balans słodyczy, goryczki i aromatyczności. Kwiatowe aromaty i smak owoców tropikalnych dają przyjemny efekt. Gładka struktura naparu – herbata oblepia usta i wzmaga wydzielanie śliny, świeży smak długo utrzymuje się na podniebieniu i języku.
Pyszne połączenie ośmiu szlachetnych zielonych herbat. W skład mieszanki wchodzi: zielone herbaty Sencha, Gunpowder, Mini Tuo, Chun Mee, Lung Ching, Pi Lo Chun, białe herbaty Pai Mu Tan i Snow Buds oraz kawałki ananasa, truskawki, kwiaty słonecznika. Herbata jest aromatyzowana. Mieszanka ma bogaty smak i zdecydowany, egzotyczny, słodki aromat dzięki zawartości suszonych kawałków ananasa i truskawki.
Niezwykle delikatna i łagodna w smaku zielona herbata Sencha i biała herbata Snow Buds z dodatkiem płatków róży, liści ginkgo, niebieskich płatków prawoślazu lekarskiego i kawałków owoców: papai, truskawki, ananasa, maliny i aromatu naturalnego. Anielskie Łąki mimo tak licznych dodatków zachowuje prostotę smaku.
Mieszanka herbat zielonych i białej bai mu dan z przyjemnymi kwiatowymi dodatkami. Słodka, aromatyczna, ale przy tym nie aromatyzowana przesadnie mocno. W skład wchodzą chińskie herbaty zielone sencha, gunpowder, yun wu, zhun mei oraz herbata biała bai mu dan. Dodatkiem do nich są pąki róży, nagietek, bławatek, jaśmin i aromat.Idealna na popołudniowe odprężenie!
Mieszanka trzech zielonych herbat chińskich: sencha, bancha i kukicha z dodatkiem pędów bambusa, kawałków imbiru, ziarna sezamowego, kwiatów róży, cytryńca chińskiego i aromatu. Ma intensywny aromat.
Granat Grejpfrut – autorska mieszanka na bazie chińskiej herbaty zielonej stworzona specjalnie na nasze zamówienie. Poza zieloną herbatą, która stanowi ok. 80%, znajdują się w niej także pestki granatu, całe owoce goji i płatki róży. Takiego połączenia smakowego jeszcze u nas nie było! Polecamy wszystkim miłośnikom aromatycznych herbat z dodatkami!
Zielona herbata Gunpowder Temple Of Heaven wzbogacona cynamonem oraz aromatem. Ciekawa kompozycja na bazie popularnej herbaty o charakterystycznym mocnym smaku. Cynamon, znany z lekkich właściwości afrodyzjakalnych, nadaje tej herbacie zdecydowany, słodkawo-korzenny posmak. Unikalna kompozycja doskonała na chłodniejsze dni.
Zielona herbata Gunpowder Temple Of Heaven wzbogacona płatkami passiflory, kwiatem róży i kawałkami mango. Ciekawa kompozycja na bazie popularnej herbaty o charakterystycznym mocnym smaku. Całość tworzy unikalną kompozycję. Płatki pasji oraz kawałki mango nadają herbacie delikatny posmak, zdecydowanie łagodzą mocny smak Gunpowdera. Herbata ma orzeźwiająco-owocowy posmak.
Zielona herbata jaśminowa dla wybrednych. Naturalna aromatyzacja i bardzo dobrej jakości herbata z Tajwanu. Aromatyzacja tej herbata przeprowadzana jest w tradycyjny sposób, czyli poprzez suszenie kwiatów jaśminu razem z herbatą, po czym kwiaty są usuwane, kiedy już liście przeszły ich zapachem. Należy jednak pamiętać, że najważniejsza jest baza do aromatyzacji, czyli liście herbaty – a te są naprawdę dobrej jakości! Po wypiciu w ustach długo utrzymuje się przyjemny i intensywny posmak. Z jednej porcji herbaty można uzyskać trzy dobre parzenia. Nawet przeciwnicy herbat aromatyzowanych mogą zdziwić się, jak wiele do zaoferowania ma ta herbata.
Chińska herbata zielona Chun Mei aromatyzowana kwiatami jaśminu. Zielona herbata Chun Mei "Szlachetne Brwi" charakteryzuje się przejrzystym, jasnożółtym naparem o gładkim smaku. Wzięła swą nazwę od kształtu liści, który przybierają po wysuszeniu i zwinięciu. Naturalne aromatyzowanie jaśminem nadaje herbacie lekki, orzeźwiający i delikatnie kwiatowy smak, a w szczególności urzekający zapach.
Mocno orzeźwiająca kompozycja na bazie chińskiej herbaty zielonej, w skład której wchodzą także: skórka z limonki, liście eukaliptusa, kwiatki słonecznika oraz naturalny olejek z limonki. Jest to autorska mieszanka, powstała specjalnie na nasze zamówienie. Miłośnicy herbat z naturalnym aromatem cytrusowym będą zachwyceni!
Kompozycja zielonej i czarnej chińskiej herbaty z dodatkiem płatków ostu, kandyzowanych owoców papai o wyjątkowym, cytrusowym aromacie. Maharani ma zdecydowany, cytrusowy aromat i orzeźwiający smak.
Zielona herbata chińska z kawałkami ananasa, papai, lukrecji, drzewa sandałowego, czerwonego pieprzu, kwiatami rumianku i aromatem. Charakterystyczny, bardzo przyjemny zapach. Wyjątkowe połączenie herbaty z pieprzem tworzy ciekawy i naprawdę dobry, lekko orientalny smak. Daj się zaskoczyć. ;-)
Wysokiej klasy specjał – biała herbata z dodatkiem owoców papai, ananasa, płatków słonecznika, wyciągu z brzoskwini, które stanowią o wyjątkowości tej herbaty. Doskonała kompozycja dla wielbicieli herbat białych.
Herbata zielona Sencha z dodatkiem ananasa, moreli, skórki cytrynowej, werbeny cytrynowej, liści aloesu oraz rokitnikiem.
Moc Zdrowa, na bazie naturalnych składników mieszanka składająca się zherbaty japońskiej Sencha, liści Ginkgo Biloba (zwanego miłorzębem japońskim) - niezwykłego drzewa znanego z silnych właściwości wspomagających pamięć i koncentrację, owoców i kwiatów czarnego bzu, maliny, jeżyny, pączków róż oraz aromatu.
Mieszanka zielonej herbaty z rokitnikiem i ananasem. Jedna z najsmaczniejszych herbat zielonych z dodatkami w naszej ofercie. Przyjemna mieszanka o słodkim zapachu i smaku. Owoce rokitnika balansują słodycz ananasa przyjemną cierpkością. Rokitnik to bomba witaminowa – zawiera duże ilości witamin C i E. Poza tym znajdziemy w nim beta-karoten i flawonoidy.
Zielona herbata o egzotycznym charakterze. Orzeźwienie i bardzo przyjemny aromat. Bardzo smaczna i delikatna mieszanka na bazie chińskiej herbaty zielonej w stylu sencha. Pierwsze skrzypce w składzie gra pomelo, urozmaicone rodzynkami, jabłkiem, skórką pomarańczową i płatkami nagietka. Smak słodki i orzeźwiający. W finiszu i posmaku pojawia się lekka cierpkość. Aromat delikatny, tropikalny – to herbata, która orzeźwi Cię latem i rozświetli chłodne zimowe dni!
Zielona herbata chińska z dodatkiem owoców aronii, dzikiej róży, jagód oraz jeżyn o wyraźnym aromacie owoców leśnych.
SZielona herbata chińska w stylu sencha z kawałkami ananasa i melona, kwiatem słonecznika i aromatem. Herbata o owocowym, lekko egzotycznym smaku wspaniale sprawdza się również w wersji na zimno.
Smaczna herbata łącząca zdrowotną moc korzenia imbiru, orzeźwienie zielonej herbaty Sencha i posmak cytrusów dzięki zawartości trawy cytrynowej. Polecana zwolennikom schłodzonych napojów. Smak warto wzbogacić, dodając plasterek cytryny bądź pomarańczy.
Herbata zielona sencha z dodatkiem kwiatów kaktusa i trawy cytrynowej, kwiatu pomarańczy i aromatu opuncji. Charakteryzuje się przyjemnym zapachem i delikatnym smakiem.
Połączenie zielonej herbaty z liofilizowanymi malinami, jeżynami, truskawkami oraz figami. Doskonale skomponowana herbata o wyraźnie owocowym zapachu oraz smaku zadowoli każdego miłośnika herbaty poszukującego nowych połączeń smakowych.
Kompozycja, której wiele osób nie może się oprzeć. Kawałki poziomek tworzą bardzo unikalną mieszankę na bazie herbaty Sencha. Bardzo aromatyczna herbata dla osób lubiących delektować się pięknym zapachem i prawdziwą nutą poziomkową. Poziomki są poddane liofilizacji. Po zalaniu gorącą wodą odzyskują wszystkie swoje właściwości: -zawierają łatwoprzyswajalne cukry proste, sole mineralne (żelaza, fosforu, potasu i wapnia), witaminy. Owoce poziomki pospolitej zawierają do 10% cukrów, kwasy (1,6%) – cytrynowy, jabłkowy i salicylowy, ponadto antocyjany, garbniki, pektyny. Są bogate w witaminy: C, karoten, B1, B2, K. -suszone owoce poziomki mają działanie odżywcze i witaminizujące, posiadają właściwości odtruwające, oczyszczające krew, regulujące przemianę materii. Wykorzystywane są również jako środek zapobiegawczy przy nadciśnieniu, miażdżycy naczyń, oraz stanach zapalnych gardła.
Chińska herbata zielona w stylu sencha z dodatkiem owoców wiśni, dzikiej róży, kwiatów piwonii, jaśminu i płatków róży. Charakteryzuje się intensywnym, kwiatowym aromatem. Zachwyca zarówno wyglądem suszu jak i smakiem. Gorąco polecamy dla miłosników wiśni.
Pyszne połączenie kawałków truskawek i kandyzowanego ananasa na bazie zielonej herbaty typu sencha. Napar pozostawia przyjemny, słodkawy posmak. Polecamy osobom lubiącym herbaty o łagodniejszym aromacie.
Chińska herbata zielona w stylu sencha z dodatkiem skórki pomarańczowej, płatków róż i słonecznika oraz winogronowego aromatu. Herbata o łagodnym smaku słodkich winogron, jasnozielonym, delikatnym naparze. Idealna dla wielbicieli ciekawych smaków.
Chińska Sencha z dodatkiem suszonych owoców żurawiny i truskawki oraz unikalnego aromatu owocowego. Bardzo przyjemny, słodki zapach oraz łagodny owocowy smak.
Zielona herbata sencha z dodatkiem korzenia żeń-szenia, kwiatu safloru, skórki pomarańczy i aromatów. Herbata o wyjątkowym smaku, która ma dobre właściwości wspomagające koncentrację oraz odporność na stres. Polecamy szczególnie podczas chłodnych dni.
Mieszanka herbat: zielonej Zhun Mei, białej Bai Mu Dan, zielonej Bi Luo Chun, Long Jing, Sencha i Gunpowder, z dodatkiem kawałków ananasa i poziomki. Niezwyka różnorodność wynikająca z połączenia smaków herbat klasycznych z delikatnymi owocowymi dodatkami daje bardzo przyjemny napar.
Apetyczne połączenie chińskiej herbaty zielonej i białej ze słodką morelą i płatkami nagietka. To herbata, która swoim aromatem przenosi w ciepłe kraje. Zielona herbata wzbogacona została pąkami delikatnej herbaty białej. Morela wnosi słodki, tropikalny aromat, a nagietek nuty miodowe. Aromatyzowana naturalnie!
Egzotyczna mieszanka na bazie herbaty zielonej, bez odrobiny goryczy. Połączenie delikatnej herbaty zielonej z sokiem typu „multiwitamina”. Kandyzowane mango stanowi aż 15% mieszanki. W posmaku wybijają się cytrusy, które są zasługą naturalnego olejku pomarańczowego i soku z limetki – prawdziwie soczysta herbata!
Doskonałe połączenie chińskich zielonych herbat sencha oraz Long Jing, białej Bai Mu Dan, oraz kawałków papai, ananasa i liofilizowanych truskawek. Smak wzbogacony został aromatem granatu. Płatki róży nadają wizualnej atrakcyjności. Pozycja ta jest idealnym dopełnieniem dnia.
Mieszkanka zielonej herbaty Chun Mei, kawałków ananasa, papai, brzoskwini, malin, płatków róży z aromatem. Bardzo smaczna kompozycja o egzotycznym, owocowym smaku i intensywnym aromacie.
Smaczne i zdrowe połączenie herbaty zielonej Gunpowder oraz mięty zielonej (ang. spearmint - łagodniejsza i smaczniejsza od mięty pieprzowej, uprawiana w krajach Morza Śródziemnego). Napar Tuarega ma bursztynowy kolor, zdecydowany smak i słodkawy, świeży aromat. Polecamy spróbować tej herbaty także w wersji na zimno - doskonale orzeźwia i pobudza.
Czarna herbata indyjska, odkryta przez braci Bruce przed 170 laty w magicznej dolinie nad brzegiem rzeki Brahmaputry. Wyhodowana z dzikich odmian herbaty nazywanej później camellia assamica. Brązowo-czarne liście z obecnością złotych pączków dają napar o gęstym charakterze i zapachu, oraz serdecznym, wyraźnym i pełnym smaku.
Podstawowa czarna herbata assamska, blend liści różnej jakości. Daje bardzo mocny, ostrawy napar.
Wysokiej jakości czarna herbata o dużych, starannie selekcjonowanych listkach ze sporą ilością złotych tipsów. Herbata ta ma wyrazisty, mocny smak z wyczuwalną nutą słodyczy. Nie ukrywajmy - czarne assamskie nie są herbatami, które ekscytują herbaciarzy. W większości są po prostu przeciętne lub nijakie. Assam Mangalam wyraźnie wybija się na ich tle i udowadnia, że w Assamie też robi się dobre herbaty. Chociaż nadal daleko mu do wyrafinowania herbat z Chin, Tajwanu czy Dardżylingu, to ma swój charakter i spodoba się tym, którzy szukają mocy z większą głębią.
Klasyczny i bardzo popularny Assam z drugiego zbioru, pochodzący z plantacji Mokalbari. Herbata ta ma ładniejsze liście i większą zawartość złotych tipsów niż przeciętny Assam. Jest wyrazisty, nieco słodkawy w posmaku, a napar ma kolor głęboko pomarańczowy. Dla tych, którzy od Assama oczekują „czegoś więcej”, ale nadal w przystępnej cenie.
Czarna indyjska herbata z Assamu.Liście zostały poddane procesowi CTC (Crush, Tear and Curl). Na końcowym etapie, zamiast tradycyjnego rolowania liście trafiają do maszyny, która najpierw je łamie i kruszy, a następnie roluje nadając im kształt drobnych, regularnych kuleczek. Dzięki tej metodzie herbata znacznie szybciej się zaparza, daje mocny, intensywny napar i jest bardziej wydajna.
To herbata charakteryzująca się mocnym, bogatym, aromatycznym i słodkawym smakiem.
Pochodząca z prowincji Yunnan herbata ma w sobie pełnię smaku charakterystyczną dla herbat z tego regionu. Klasyczny złoty napar w smaku można porównać trochę do Złotego Yunnana, czy lepszej gatunkowo Golden Monkey. Herbata składa się z listków i pąków (tzw. tipsów), które dodatkowo na wzór słynnej zielonej herbaty z Jiangsu - Bi Luo Chun (Pi Lo Chun) są starannie rolowanie w małe spirale, mieniące się złotawo-brązowymi barwami. Napar jest intensywny, lekko dymny, a jednocześnie słodkawy i delikatnie owocowy. Pozostawia przyjemny posmak kojarzący się z gorzką czekoladą. Dzięki niemałej zawartości kofeiny świetnie sprawdza się jako pobudzająca i energetyczna herbata na dobry początek dnia.
Herbata czarna z Malawi, wytwarzana ręcznie w małych ilościach. Cielista i słodowa, przyjemnie wypełnia usta. Nawet przy dłuższych parzeniach nie jest agresywnie cierpka, chociaż nie można odmówić jej mocy. W smaku dominują nuty drzewne i dojrzałych owoców.
Herbata czarna ze Sri Lanki. Charakteryzuje się długimi, sprężystymi liśćmi i intensywnym aromatem. Ceylon Kenilworth idealnie trafi w gusta osób poszukujących lżejszej herbaty czarnej. Jej cechą charakterystyczną jest bardzo przyjemny i słodki aromat. Liście są dobrze zachowane i niepołamane, co zdecydowanie wyróżnia tę herbatę na tle większości czarnych cejlonów.
Herbata ta rośnie blisko oceanu na południu wyspy w regionie Ruhuna. Plantacje położone są poniżej 60 m n.p.m na terenach o wyższym zasoleniu gleby. Dzięki temu smak herbaty nabiera unikalnego charakteru. Z krzewu zrywane są tylko dwa lub trzy liście i pączek. Producent podaje, że jest to herbata typu oolong, jednak wygląd liści i smak naparu bardziej kojarzą się z dobrze nam znanymi cejlońskimi herbatami czarnymi.
Pochodząca z najwyższego rejonu wyspy Cejlon, obdarzana często mianem szampana pośród herbat cejlońskich. Daje bogaty, złocisto-czerwony znakomitej jakości napar. Nadaje się na każdą porę dnia.
Czarna herbata ze Sri Lanki, uprawiana na plantacjach w regionie zwanym Ruhuna, czyli Prowincji Południowej.Klimat monsunowy, relatywnie bliska odległość do morza i żyzne gleby niewątpliwie wpływają na zaskakująco głęboki i pełny smak naparu. W posmaku wyraźna jest długo rozchodząca się przyjemna słodycz, najbardziej kojarząca się z z miodem. To przykład dobrej jakościowo herbaty, którą można kupić za niewielką cenę.
Czarna herbata Darjeeling z drugiego zbioru, pochodzi z wyższych obszarów górskich i jest hodowana na zboczach Himalajów. Bez wątpienia jest to herbata, która zadowala podniebienia naszych klientów. Nazywana jest szampanem wśród herbat. Po zaparzeniu tej herbaty otrzymujemy mocny napar o jasno - złotawym kolorze oraz lekko ostrawym posmaku muskatels. Bardzo dobra herbata, wysokiej jakości, dla wielbicieli mocniejszych Darjeelingów.
Klasyczna produkcja cenionego ogrodu Jungpana. Intensywna herbata z pierwszego, wiosennego zbioru. Zapach letniej łąki pełnej dzikich traw, owocowo-orzechowy smak z wyraźną, ale przyjemną goryczką. Jak przystało na typową herbatę z ogrodu Jungpana, liście zostały poddane mocniejszemu utlenianiu, co skutkuje ciemniejszym naparem i bardziej intensywnym smakiem – to wyraźnie odróżnia tę herbatę od innych wiosennych darjeelingów, które są bardzo jasne i lekkie. Jest to naszym zdaniem pozycja o świetnym stosunku jakości do ceny.
Indyjska herbata z drugiego zbioru, pochodząca z jednego z bardziej znanych i cenionych ogrodów. Herbata z tego ogrodu jest wyborna, o dużej pełni smaku i bogatym aromacie. Elastyczna o dużych możliwościach smakowych, typowy Darjeeling z drugiego zbioru (od późnego kwietnia do wczesnego czerwca), z charakterystycznymi muskatelowymi tonami.
Wybitnej jakości herbata z Dardżylingu. Najwcześniejsze zbiory wiosenne i pieczołowita obróbka. Chociaż z technicznego punktu widzenia mamy do czynienia z herbatą czarną, doznania węchowe, smakowe, a nawet wizualne nasuwają raczej skojarzenia z herbatami białymi. Aromat pyłku pszczelego i słodkiej kukurydzy. W smaku łąkowa, kwiatowa, słomiana z majaczącym w tle dymem. Bardzo wyważona i elegancka.
Crème de la crème wśród darjeelingów. Czysty, lekki, aromatyczny. Suche listki raczą nas zapachem łąki i warzyw. Po zaparzeniu aromaty te intensyfikują się i przekształcają w bardziej owocowe. W smaku złotego naparu dominują owoce tropikalne i nutka miodu. W posmaku pojawia się wyraźna, ale nienachalna goryczka. Chociaż pod względem stopnia utlenienia liści i pod kątem smaku bliżej tej herbacie do herbat białych, z technicznego punktu widzenia jest to herbata czarna, gdyż liście poddawane są rolowaniu w celu wzbudzenia utleniania.
Aromatyczna herbata czarna z Gruzji. Owocowa, o lekko kwaskowym posmaku. Herbata o pięknym aromacie dojrzałych owoców, zbalansowana i przyjemna. Idealna do długiego, bardziej niedbałego parzenia. Naszą uwagę szczególnie zwraca orzeźwiający kwaskowy posmak.
Mieszanka czarnej herbaty cejlońskiej i indyjskiej Assam. Dobrze smakuje przy potrawach śniadaniowych o wyrazistym smaku.
Tajwańska herbata czarna o wysokiej zawartości kwasu γ-aminomasłowego (GABA), ważnego neuroprzekaźnika w ludzkim mózgu. Herbata nie tylko o walorach prozdrowotnych, ale też o świetnym smaku. Dodatkowo uprawiana ekologicznie, bez zastosowania sztucznych nawozów i środków ochrony roślin. Suche liście przypominają ciasno zwinięte oolongi i po zalaniu rozwijają się do ogromnych rozmiarów. Zapach i smak kojarzy się z kwaśnymi owocami, głównie z kompotem z suszonych śliwek, ale wyczuć można też nieco mentolu charakterystycznego dla szczepu krzewu, z którego została wykonana ta herbata. Bardzo przyjemna, pełna struktura naparu. Nietypowa, ale smaczna mieszanka!
Wysokogatunkowa czarna herbata liściasta z prowincji Yunnan, z dużą ilością złotych tipsów. Napar jest cielisty, smak słodkawy, z lekko zaznaczoną dymną nutą. Klasyczny yunnański smak w dobrym wydaniu. Nazwa Złota Małpa odnosi się do wyglądu herbaty, bo długie i pokryte meszkiem pąki mają przypominać łapy małp.
To czarna herbata z młodymi tipsami, pochodząca z plantacji Antu Valley. Ma delikatny, korzenny aromat, lekką nutę owocową, długi „finisz” i piękną, złotą barwę. Po wypiciu pozostawia lekki posmak orzecha.
Herbata Gruzińska to mieszanka czarnych herbat pochodzących z Gruzji. Charakteryzuje się lekko słodkawym posmakiem.
Najwyższej jakości herbata z Gruzji. Produkowana w małej ilości, uprawiana i wytwarzana w całości przez jedną osobę, pana Guguli. Piękny aromat suchych liści! Dominują nuty ciemnych, dojrzałych owoców. Aronia? Wiśnia? Trudno jednoznacznie stwierdzić, ale zapach jest hipnotyzujący. Oprócz tego może się też kojarzyć ze słodkimi wypiekami. Jeśli chodzi o smak, jest to herbata lekka, umiarkowanie słodka, raczej słodko-kwaskowata, ale zupełnie pozbawiona goryczy. Ma wiele cech wspólnych z herbatą pana Ramiza, ale nieco silniejsze body i mniej oczywistą słodycz.
Bardzo przyjemna, lekka, deserowa czarna herbata reprezentująca nową generację wysokiej jakości herbat gruzińskich. Smak owocowy, słodkawy oraz lekki. Lubimy określać takie herbaty czarne mianem „dżemowych”. Może być pyszną herbatą codzienną, ale przy większym skupieniu odkryjemy w jej smakowaniu, że posiada nieco cech znacznie droższych czarnych herbat z Japonii i Tajwanu. Napar jest klarowny, o złoto-pomarańczowej barwie.
W całości ręcznie przetwarzana herbata z miejsca, gdzie założono pierwsze gruzińskie plantacje herbaty. Suche liście zachęcają mocnym zapachem dojrzałych owoców, pomieszanym z nutami kwiatowymi. Podobne doznania dominują w smaku – owoce, głównie lekko kwaskowe śliwki z domieszką moreli. Bardzo „gładka”. Wyborna! Bez wątpienia najlepsza gruzińska herbata, jaką kiedykolwiek mieliśmy w ofercie.
Idąc śladem dawnych kupców z krakowskich sklepików i bazarów, stworzyliśmy dla naszych klientów unikalną mieszankę naturalnych herbat. Przedstawiamy Państwu połączenie niespotykane, tajemnicze, pociągające i czarujące, które płynąć będzie do Was prosto znad Wisły bursztynowym naparem. Mieszanka łączy w sobie moc trzech czarnych herbat oraz jednego oolonga. Czyni ją to bardzo bogatą w smaku i aromacie. Owocowa słodkość czarnych herbat połączona z delikatną nutą kawową wnoszoną przez dosyć intensywnie podprażane liście oolonga daje w efekcie wspaniale zbalansowany napar. Polecamy wszystkim fanom herbat czarnych jak i ciemniejszych oolongów.
Najsłynniejsza czarna herbata z Tajwanu. Aromatyczna, mocna i o bardzo indywidualnym charakterze, którego próżno szukać w jakiejkolwiek innej herbacie. Znakiem rozpoznawczym Hong Yu jest wyraźny mentolowy aromat i posmak. Czarne herbaty tajwańskie są najczęściej lekkie i cukierkowo słodkie, natomiast „Rubinowa” bardziej pokazuje pazur. Bardzo pełna struktura naparu i nuty dojrzałych owoców.
Wysokiej klasy chińska herbata czarna. Wyjątkowy owocowy smak i napar o sporej mocy. Smak owocowy, lekko kwaskowy, intensywny. Przeważają nuty nie w pełni dojrzałych owoców pestkowych. Herbata pozostawia w pustym naczyniu bardzo przyjemny aromat wonnego drewna.
Czarna herbata wytwarzana wyłącznie z młodych pąków. Pięknie wygląda i pięknie smakuje. Z natury delikatna, ale dłużej parzona może być bardzo mocna. Kwiatowy aromat, delikatny słodki smak i piękne złote listki. Słodycz Jin Jun Mei kojarzy się z trzciną cukrową. Elegancka i nienachalna herbata.
Herbata chińska uprawiana w prowincji Anhui. Jej ciasno zwinięte, czarne liście dają bogaty, brązowy napar o lekkim smaku i delikatnym zapachu.
Liście tej herbaty przypominają małe igiełki. Bardzo charakterystyczny, wyważony, lekko słodkawy smak. Napar koloru złotego. Keemun Hao Ya pochodzi z powiatu Qimen, gdzie dzięki wyjątkowemu klimatowi i przestrzeni wolnej od zanieczyszczeń powstaje ta wyśmienita herbata. Herbatę Keemun Hao Ya można porównać do dobrego czerwonego wina ze względu na bardzo bogaty bukiet smaku i zapachu.
Bardzo klasyczna herbata czarna keemun w świetnym wydaniu. Aromat jest przyjemny i złożony, może kojarzyć się z różą, ziołami i skórką chleba. W smaku dominują dojrzałe owoce, ale w zależności od parzenia można poczuć też ciemny miód lub kakao. Pijąc tę herbatę można zaobserwować bardzo cenioną przez Chińczyków cechę – sheng jin (??), czyli pobudzanie wydzielania śliny, co jest dokładnym przeciwieństwem cierpkości.
Dobrej jakości herbata z plantacji Itumbe w Kenii. Ta górska plantacja na południu Kenii, sięgająca nawet 1900 m n.p.m. posiada wyśmienite warunki do wzrostu i rozwoju krzewów herbacianych. Intensywna herbata z nutą suszonych śliwek. Napar ma ciemną, czerwoną barwę.
Intensywna czarna herbata ze znanej fabryki Kangaita. Świetny stosunek ceny do jakości. Klasyczny smak dobrej herbaty czarnej, intensywny i aromatyczny, z nutami mentolowymi. To pobudzająca herbata, idealna na poranki.
Czarna herbata wysokogórska z Kenii. Wyrazista, świeża i żywa. W końcu czarna herbata kenijska, która nie jest za mocna, ale jednocześnie z charakterem. Przypomina dobre herbaty assamskie, jednak z żywszym, cytrusowym finiszem.
Unikalna herbata z Kenii. Według samych twórców tej herbaty, Rhino należy do kategorii herbat białych. W jej produkcji zastosowano rolowanie liści – proces charakterystyczny dla produkcji herbat czarnych. Jest bardzo pełna, z nutami charakterystycznymi dla herbat czarnych typu „golden tips”. Smak i aromat jest słodowy, z akcentami owoców tropikalnych, a w posmaku przebija się karmelowa słodycz. Rhino jest jednak lżejsza, niż większość afrykańskich herbat czarnych.
Klasyczna postać tradycyjnej czarnej herbaty wędzonej pochodzącej z majestatycznych gór Wu Yi w chińskiej prowincji Fujian. Mocny, wędzony smak i zapach tej herbaty sprawia, że herbata nie jest obojętna dla gustu współczesnych miłośników herbat - albo się ją kocha, albo zdecydowanie odrzuca.
Aromatyczna herbata czarna wyśmienitej jakości. Urzekające połączenie smaków miodowych, owocowych i korzennych. Herbata czarna o wyśmienitym zapachu, który jest zasługą zastosowania szczepu meizhan. W smaku spotykamy klasyczne nuty miodowo-kakaowe, ale też coś rzadszego i ciekawszego – skojarzenia z owocami tropikalnymi i przyprawami korzennymi.
Ta niezwykła i aromatyczna herbata o większych liściach ma w sobie zarówno niebywałą moc i świeżość jak również ciekawą i zrównoważoną ostrość smaku. Stanowi ona o charakterze tej herbaty zbieranej w postaci dwóch listków i jednego pączka. Napar uzyskiwany z tej herbaty jest bogaty, o wyraźnym posmaku muskatelowym charakterystycznym dla Darjeelingów.
Kwiecista i bardzo aromatyczna herbata, z wyglądu przypominająca Sikkima, a charakterem herbatę Darjeeling. Liście i tipsy koloru srebrzystego dają ciemny napar o kwiatowej nucie smaku i aromatu.
Sztandarowa wiosenna produkcja najwyżej położonego nepalskiego ogrodu. Główne nuty aromatyczne tej herbaty to zioła (kolendra, gałka muszkatołowa, chmiele) i cytrusy. Całość zbudowana na bazie klasycznego, łąkowo-kwiatowego aromatu herbat first flush. Świeża i żywa! To herbata, która może kroczyć ramię w ramię z najlepszymi, limitowanymi partiami herbat z topowych ogrodów Dardżylingu
Mroźna herbata” z Nilgiri, czyli Niebieskich Gór na południu Indii. Intensywny aromat i smak oraz wspaniała świeżość. Wczesne herbaty z Nilgiri mają wiele cech wspólnych z tymi z Dardżylingu – znajdziemy tu więc aromaty kwiatowe, smak jasnych, świeżych owoców (cytrusy i owoce tropikalne), ale wszystko to w nieco ostrzejszym wydaniu. Kairbetta 2019 jest bardzo „żywa” i orzeźwiająca. Jedna porcja tej herbaty daje dwa świetne napary. Plantacja Kairbetta jest certyfikowana przez organizację Rainforest Alliance, co gwarantuje, że przy uprawie tej herbaty nie są wykorzystywane szkodliwe środki chemiczne.
Świeża i mocna herbata z Gór Błękitnych w południowej części Indii. Jak większość herbat z Nilgiri, herbata z plantacji Parkside ma w sobie charakterystyczną ostrość, „pazur”, rzadziej spotykany w innych wysokogórskich herbatach indyjskich. W aromacie mocno zaznaczony jest orzech włoski. Smak to głównie cytrusy i zioła, co jeszcze bardziej uwydatnia się w posmaku.
Czarna herbata z Gór Błękitnych. Świetny stosunek ceny do jakości! Zaparzone liście są wielokolorowe, przywodzą na myśl barwy drzew jesienią. Napar ma odcień pomarańczowy, sytuujący się pomiędzy herbatami first flush a second flush. Aromatyczna, a w smaku ziołowa – wyczuwalna jest szałwia i nieco mentolu. Ma wyraźną goryczkę, ale dobrze komponuje się ona z resztą nut smakowych.
Niepowtarzalna mieszanka chińskich herbat czarnych Keemun i Lapsang Souchong. Charakterystyczną cechą Rosyjskiej Karawany jest jej dymny posmak, wspólny z herbatą Lapsang Souchong. Napar barwy czerwonej zapachem przypomina palone drewno z ogniska.
Lekko palona herbata czarna z prowincji Syczuan. Miodowa i bardzo aromatyczna. Umiarkowane palenie liści wniosło do naparu jednoznacznie miodowe nuty. Jest to herbata niewymagająca, ale dająca dużo przyjemności.
Wspaniała herbata z pierwszego zbioru. Pełna, kwiecista a przy tym zdecydowana, jak to bywa w przypadku herbat z Sikkimu.
Herbata pochodząca z indyjskiej prowincji Sikkim położonej na wschodzie wysokich Himalajów. Posiada mocny, podobny do owocowego aromat oraz pełny, lekko słodkawy smak. Należy do bardzo rzadkich i wielce cenionych przez ekspertów odmian herbat. W odróżnieniu do wersji Sikkim z pierwszego zbioru, Sikkim z drugiego zbioru jest bardziej zdecydowaną i mocną herbatą.
Klasyczna czarna herbata chińska z prowincji Fujian. Aromatyczna i intensywna. Wysoki standard zbioru („jeden pąk i jeden liść”) daje piękny wygląd suchej herbaty z dużą ilością złotych tipsów. Zachęcamy też do zwrócenia uwagi na estetyczny aspekt samego naparu, który jest jasnoczerwony ze złotymi refleksami. Aromat kwiatowo-kakaowy, subtelny. Smak słodkawy, czysty, intensywny. Wyczuwalne nuty czekoladowe i ziołowe. Posmak umiarkowanie długi.
Klasyczny przedstawiciel tajwańskiej szkoły tworzenia herbat czarnych. Słodka, owocowo-kakaowa i zachwycająca dużymi liśćmi. Zapach liści mocno kojarzy się z czekoladą, natomiast po zaparzeniu dochodzą do tego aromaty drzewne, lekko palone. W smaku słodka, nieco owocowa. Nawet jeśli ktoś jest przyzwyczajony do picia czarnej herbaty z cukrem, tutaj raczej nie poczuje takiej potrzeby. Czarne herbaty tajwańskie charakteryzują się smakiem lżejszym niż większość chińskich herbat czarnych (hong cha), a stopień utlenienia liści jest niższy.
Ciemna, o charakterystycznym posmaku suszonych jabłek. Charakteryzuje się miękkimi liśćmi, ciemnym naparem, specyficznym zapachem i smakiem. Bez wątpienia jest to pozycja warta spróbowania. Jak na herbatę z turcji, jest stosunkowo delikatna.
Japońska herbata czarna z ekologicznych upraw! Pyszna herbata czarna o kuszącym zapachu dojrzałych ciemnych owoców, w smaku bardzo lekka, odświeżająca i niemal wiśniowa. Ta herbata trafi do tych, którym w czarnych herbatach przeszkadza nadmierna ciężkość. Ponieważ 95% japońskiej produkcji herbat stanowią herbaty zielone, japońską herbatę czarną można uznać za niemałą ciekawostkę. Tym bardziej cieszymy się, że oferowana przez nas Benifuki Wakocha reprezentuje w smaku to, co naszym zdaniem najbardziej charakterystyczne dla japońskich herbat czarnych! Warto odnotować fakt, że herbata jest certyfikowana zarówno japońskimi, jak i europejskimi certyfikatami ekologicznych upraw.
Japońska czarna herbata uprawiana i wytwarzana przez rodzinę Katahira w Nunozawa, na górskich zboczach w mieście Shizuoka. Całość może budzić interesujące skojarzenia z herbatami cejlońskimi, wzbogaconymi o wybijający się z początku smak i zapach skórki cytrusów, który później ustępuje miejsca lżejszej, jabłkowej nucie. Przyjemności degustacji dopełnia wspaniały, długo rozwijający się w ustach, słodkawy i pomarańczowy posmak.
Pyszna czarna herbata z jesiennych zbiorów. Słodka i intrygująca. Aromat – słodki, miodowy, owocowy. W smaku dominują owoce tropikalne, miód i nieco kakao. Posmak podąża w kierunku nut cytrusowych. Napar czysty, brązowo-złoty.
NIetypowa czarna herbata, która zaskakuje swoją mocą, przy jednoczesnym zachowaniu świeżości aromatu i dynamiczności smaku. Aromat ciepłych liści urzeka nutami jagodowymi, a przy odrobinie większym skupieniu uwagi można wyczuć także akcenty charakterystyczne dla białego wina. Na ściankach naczynia pozostaje natomiast zapach przywodzący na myśl raczej świeże słodkie ciasto lub bułeczki drożdżowe. Jest to nieco odzwierciedlone we wrażeniach smakowych – ciemne owoce i ciasto, w pierwszym posmaku zrównoważone lekką goryczką. Potem posmak ten powraca jednak do słodszych odcieni i długo pozostaje na języku. Napar szybko nabiera głębokiego koloru, a przy dłuższym parzeniu ta herbata naprawdę może wydobyć z siebie dużo mocy. Wśród liści można dostrzec jaśniejsze refleksy, co sugeruje, że nie zostały w pełni utlenione, jak to zazwyczaj ma miejsce w czarnych herbatach z Yunnanu.
Połączenie herbat z Assamu, Sumatry i Jawy. Przy dłuższym parzeniu (ok. 5 minut) smak jest bardzo wyrazisty, natomiast przy krótszym (ok. 2 minuty) otrzymujemy przyjemną, niewymagającą herbatę „śniadaniową”. Ponieważ jest to mieszanka liści z różnych regionów, cechuje się stosunkowo zróżnicowanym bukietem smakowo-zapachowym.
Dobra i niewymagająca herbata na chłodne wieczory. Pomaga utrzymać ciepłotę ciała, doskonale gasi pragnienie! Aromat lekko wędzony i śliwkowy. Napar jest pełny i lekko goryczkowy, bardzo pełny i cielisty.
Bardzo udana czarna herbata z Yunnanu, prowincji o długich tradycjach herbacianych. Herbata w przeważającej ilości składa się z samych młodych pąków liściowych, tzw. złotych tipsów. Herbata zaskakuje swoim stosunkowo łagodnym, ale jednocześnie pełnym i równym smakiem. W naparze wyczuwalne są nuty lekko kakaowe, miodowe i kwiatowe. Napar jest dosyć klarowny, inaczej niż w przypadku wielu innych tipsowych czarnych herbat z tego regionu. Całość okraszona jest delikatnym dymnym aromatem. Wielbiciele yunnańskich smaków na pewno nie będą zawiedzeni :)
Wyjątkowo słodka i świeża herbata Yunnan. Aromat jest intensywny, słodki i – co zaskakujące – wyczuwalna jest nuta tabaki przełamanej delikatnie suszoną śliwką. W smaku bardzo przyjemna herbata, najbardziej przypominająca słodkie czarne herbaty z prowincji Fujian (np. Tanyang Gongfu) lub pąkowe herbaty yunnańskie. O obliczu tej herbaty stanowi ciekawa kompozycja kremowej struktury i lekkości, połączona z delikatną słodyczą suszonych owoców.
Jest to herbata najwyższej klasy, która rośnie na górzystych stokach plantacji prowincji Yunnan (Chiny). Duża wysokość, na której rośnie, umożliwia listkom herbaty powolny porost, przez to czerpie ona z przyrody wszystko to, co najlepsze. Piękny i nietypowy złocisto-bursztynowy kolor listków, zachwyca i stanowi o wysokiej klasie tej herbaty. Specyficzny napar o odcieniu głębokiego rubinu charakteryzuje się wyjątkowym smakiem. Polecana jest szczególnie dla koneserów, których zachwycają zdecydowaną herbacianą nutką.
Herbata czarna wyższej klasy, która rośnie na górzystych terenach prowincji Yunnan. Duża wysokość, na której rośnie, umożliwia listkom herbaty powolny przyrost, przez to czerpie ona z przyrody wszystko to, co najlepsze. Piękny i złocisto-bursztynowy kolor listków, zachwyca i stanowi o wysokiej jakości tej herbaty. Złoty kolor liści herbata zawdzięcza dużej zawartości młodych pąków (tipsów), które w procesie obróbki herbaty czarnej przyjmują taką właśnie barwę. Specyficzny bordowy napar o odcieniu głębokiego rubinu charakteryzuje się stosunkowo intensywnym smakiem, silnym body i oblepiającym usta słodowym posmakiem.
Drzewa, z których produkuje się tę herbatę wypuszczają duże, mięsiste liście, które czerpią to, co najlepsze z bogatej yunnańskiej gleby. Dają one napar o orzeźwiającym ostrawym smaku, mocnym aromacie i świetnej teksturze, która jest charakterystyczna dla czarnych herbat yunnańskich wyższej jakości.Obecnie oferowana tutaj herbata Yunnan Złoty ma fantastyczny stosunek jakości do ceny, co czyni ją idealną czarną herbatą codzienną.
Wysokiej klasy chińska postfermetowana herbata z Yunnanu. Jest to herbata typu shu (ripe, cooked pu-erh). Zawiera dużą ilość tzw. złotych tipsów, czyli cenionych młodych listków. Liście po zaparzeniu dają napar o głębokim, brunatnym kolorze. W smaku jest łagodnie korzenna, winna, bez ciężkiego smaku ziemistości. Pozostawia delikatnie pikantny posmak. Obowiązkowa pozycja dla miłośników herbat Pu-erh.
Herbata klasyfikowana w Chinach jako ciemna (heicha), tak jak dojrzałe herbaty pu-erh. Popularna codzienna herbata w południowych Chinach i Malezji, ale mało znana w Europie. Smak jest bogaty i dojrzały, drzewno-ziemisty.
Leżakowany dojrzały pu-erh w postaci tak zwanych „herbacianych główek”, czyli cha tou. Słodki i gęsty dojrzały pu-erh, elegancko wygładzony przez kilkunastoletnie leżakowanie. Herbata ta zdążyła już wytracić większość niepożądanych zapachów, powstających w procesie produkcji – pozostały aromaty leśnej ściółki i orzecha włoskiego, z nutą waniliowej słodyczy. Cha tou to grudki tworzące się samoistnie na dnie stosu fermentacyjnego – tam, gdzie liście herbaty nie mogą być łatwo mieszane, a gdzie aktywność drobnoustrojów jest największa. W procesie dojrzewania herbaty pu-erh drobnoustroje produkują cukry – to właśnie te cukry odpowiadają za zbrylanie cha tou.
Surowy, dojrzewający pu-erh (sheng) w formie liści luzem. Właśnie tak smakuje tradycyjny pu-erh. Jeśli do tej pory znaliście tylko fermentowane herbaty pu-erh, unikalny smak tradycyjnego, dojrzewającego pu-erha na pewno bardzo was zaskoczy!
Zielona, niefermentowana herbata Pu-erh. "Dzikus"- liście dzikiej odmiany herbaty (Camelia sinensis var. dehongensis, yesheng) są prasowane na kształt kołacza. Herbata unikalna - zielono-brązowo-czarne liście o aromacie subtelnych traw, ziemi i kwiatów. W smaku ten surowy puerh jest pełny, słodki, przyjemny i lekko cierpki.
Dojrzały pu-erh z roku 2015, pochodzący z Màn Lòng w powiecie Měnghǎi. Lekki i klarowny. Dojrzały pu-erh z dużą zawartością młodych, małych listków i tipsów. Napar jest klarowny, lekki, z orzeźwiającą żywiczną nutą. Dzięki odpowiedniemu okresowi leżakowania nie czuć w tej herbacie żadnych niepożądanych zapachów.
Dojrzała herbata pu-erh pochodząca z okolic góry Nan Nuo w regionie Xishuangbanna. Ciemny, tradycyjny Puerh. Bogaty i wydajny. Wykonany w przeważającej części z młodych listków z dużą ilością tipsów.
Podstawowej jakości dojrzała herbata z prowincji Yunnan, ceniona za swoje właściwości pro-zdrowotne i charakterystyczny, ziemisty smak. Daje ciemnobrunatny i „gęsty” napar oraz bogaty, lekko ziemisty smak.
Świetnej jakości dojrzała herbata pu-erh(tzw. shu/ripe/cooked pu-erh) z Yunnanu. Pochodzi z certyfikowanych, ekologicznych upraw. Obowiązkowa pozycja dla miłośników pu-erh’ów! Pu-erh Imperial daje napar o głębokim, intensywnym, przyjemnie ziemistym smaku. Pozostawia długi, gładki posmak.
Herbata pochodząca z ekologicznej plantacji w prowincji Yunnan. Klasyczny pu-erh dla osób, którym zależy na autentyczności i czystości herbaty. Daje ciemnobrunatny napar i posiada typowy dla tego gatunku aromat o lekko drzewnym posmaku.
Jest to szlachetniejsza odmiana herbaty pu-erh typu shu (dojrzałej, ripe). Dobrej jakości liście, z widocznymi wieloma złotawo-brązowymi odcieniami, charakteryzującymi lepsze odmiany dojrzałych herbat pu-erh. Intensywny, ziemisty aromat i słodkawy smak. Dłużej parzony osiąga dużą moc i zostawia charakterystyczne uczucie „ściągania” w ustach.
Surowy pu-erh, klasyk z fabryki Xiaguan. Herbata intensywna, bogata i energetyzująca. W aromacie suchych liści i kilku pierwszych naparów wyraźnie zaznaczona jest dymność, która przywołuje skojarzenia z kompotem z suszonych owoców. Nuta dymna znika po około 4-5 zalaniach, w kolejnych ustępując miejsca kwiatowym i żywicznym aromatom. Posmak wypełnia całe usta i długo się utrzymuje. Napar ma kolor słomkowy, w późniejszych naparach przechodzący w pomarańczowy.
Wyborny surowy pu-erh ze starych drzew herbacianych. Miód, kwiaty i zioła. W pierwszych parzeniach goryczka niska, uwydatnia się w późniejszych. Jest jednak przyjemna i przekształca się w wyraźny słodki posmak oraz mocny aromat w wydychanym powietrzu. Delikatna w smaku, ale silnie pobudzająca – herbata z dużą energią. Odpowiedni, niezbyt mocny poziom kompresji.
Dojrzały pu-erh z roku 2015, pochodzący z prawdopodobnie najsłynniejszego rejonu produkcji herbat pu-erh, czyli z Yiwu. Owocowy i lekko miodowy. Do produkcji tego pu-erha użyto liści o średniej wielkości, ale ze sporą domieszką tipsów. Napar jest miodowo-owocowy i delikatny, jak przystało na herbatę z Yiwu. W aromacie zaparzonych liści wyraźne jest palone drewno.
Wyśmienitej jakości surowy pu-erh z dużych drzew herbacianych. Delikatna i dojrzewająca z gracją. Chociaż jest to bardzo młoda herbata, wyraźnie zauważalne są już w niej nuty dojrzewania. Mając do dyspozycji próbkę tej herbaty, a nic o niej nie wiedząc, byliśmy skłonni oszacować jej wiek na 4-5 lat. To zasługa przechowywania w mieście Fuzhou, w ciepłym i wilgotnym klimacie południowych Chin. Smak herbaty skłania się ku nutom owocowym. W pierwszych parzeniach otwiera się nieśmiało, delikatnym kwiatowym aromatem i subtelnym posmakiem. W kolejnych zalaniach coraz bardziej pokazuje pazur – jako młoda herbata nadal ma sporo goryczy, ale uważnie parzona dozuje ją z umiarem. Coraz bardziej uwypukla się też przyjemny posmak w postaci „powracającej słodyczy”.
Chińska herbata pu-erh z dodatkiem cząstek wiśni i płatków róży o intensywnym aromacie wiśniowo – rumowym, doskonale niwelującym naturalny ziemisty aromat herbaty pu-erh. Polecana osobom, które lubią łączyć funkcjonalność herbaty pu-erh z bogatym smakiem i aromatem dodatków.
Pu-Erh z dodatkiem yerba mate, trawy cytrynowej, dzikiej róży, kawałków jabłka i aromatu. Dzięki zawartości liści yerba mate oraz wspomagającym odchudzanie właściwościom herbaty pu-erh, mieszanka ta jest doskonała na zgrabną sylwetkę. Dodatkowo ma wspaniały, owocowy aromat i bogaty smak - ziemistość pu-erha jest równoważona przez słodkość jabłek, lekką kwaskowatość dzikiej róży i orzeźwiającą nutę trawy cytrynowej.
Delikatny pu-erh z dodatkami owocowymi i pikantną nutą chilli. Orzeźwiający, cytrusowy aromat jest zasługą kawałków liofilizowanej pomarańczy. Owoce jagód goji i jabłko czynią napar słodkim i lekkim. Dodatek chilli balansuje tę słodycz i zostawia pikantny posmak. Liście herbaty pu-erh użyte do stworzenia tej mieszanki nie mają intensywnego ziemistego aromatu oraz smaku. Dzięki temu herbata ta może trafić nawet w gusta tych, którzy nie przepadają za smakiem czystego pu-erha.
Smaczne połączenie herbaty pu-erh z malinką i poziomką. Ziemisty, ciężki smak pu- erha jest zrównoważony leśnym aromatem oraz delikatnym smakiem suszonych owoców. Jeden z najprzyjemniej pachnących pu-erhów z dodatkami!
Pu-erh z miętą nana, eukaliptusem, skórką cytrynową i pomarańczową oraz naturalnym aromatem. Bardzo intensywnie orzeźwiająca propozycja z cytrusowym smakiem.
Pu-Erh z dodatkiem skórki pomarańczy o niezwykłym aromacie grapefruitowo- pomarańczowym. Doskonała kompozycja orzeźwiających, cytrusowych dodatków subtelnie uzupełnia głęboki, ziemisty smak herbaty Pu-erh.
Herbata pu-erh z dodatkiem truskawek. Intensywny smak pu-erha jest zrównoważony słodkim, owocowym smakiem truskawek. Mieszanka idealna dla początkującego entuzjasty herbat pu-erh.
Pu-Erh z dodatkiem kandyzowanej żurawiny. Herbata o intensywnym, ciemnobrunatnym naparze oraz słodkim, owocowym aromacie. Zdecydowany, lekko cierpki smak pu-erh, zbalansowany pełnym, soczystym smakiem żurawiny. Polecamy osobom zaczynającym przygodę z pu-erhem.
Herbata pu-erh zamknięta w skórce małej, suszonej mandarynki. Zaskoczy Cię! Xiao Qing Gan to odmiana drobnej mandarynki, której suszona skórka „nadziewana” jest różnymi herbatami. Najczęściej – tak jak w tym przypadku – jest to dojrzała herbata pu-erh.
Smaczna czarna herbata z dodatkiem prawdziwych owoców w formie liofilizowanej: czarnej porzeczki, maliny oraz poziomki, a także trawy cytrynowej i aromatu. To najczęściej polecana przez nas herbata czarna z dodatkami. Bogaty smak i niezwykły aromat naparu. Osoby, które lubią powiew lasu, ogrodu i tajemniczości z pewnością miło spędzą chwile przy tej herbacie.
Bardzo dobrej jakości czarna herbata cejlońska z olejkiem bergamotowym. Zrównoważony i wyrazisty smak.
Czarna herbata cejlońska z dodatkiem kwiatów guarany, owoców mango, aromatu bergamotki i aromatu jogurtowego. Bardzo ciekawe połączenie dla miłośników owocowych smaków w herbacie. Unikalny smak, bardzo dobrze zbilansowany - słodycz mango i intensywność bergamotki jest zrównoważona przez jogurtową nutę. To jedna z tych herbat, do których po skosztowaniu bardzo chce się wracać.
Wyjątkowo aromatyczna czarna herbata z dodatkiem mieszanki korzennych przypraw takich jak imbir, kardamon, gałka muszkatołowa, ziele angielskie, anyż gwiaździsty i goździki. W skład mieszanki wchodzi również skórka cytryny. To herbata z charakterem – dzięki korzennym przyprawom uzyskuje się zdecydowany, ale bardzo przyjemny napar o orientalnym aromacie. Fantastyczna, rozgrzewająca propozycja.
Idealna pozycja na długie, chłodne, jesienne i zimowe wieczory. Urzeka swoim pomarańczowo-korzennym aromatem. W skład tej mieszanki wchodzą: liście czarnej herbaty, skórka pomarańczy, kawałki migdałów, goździki, kardamon, płatki róży i aromat.
Wyjątkowo przyjemna mieszanka na bazie czarnej herbaty z dodatkiem skórki pomarańczowej i imbiru. Bardzo dobrze nadaje się do przyrządzenia gorącego herbaciango naparu, który rozgrzeje nas zimą, jak i orzeźwiającego zimnego napoju latem. W skład mieszanki wchodzą: czarna herbata, imbir 8,5%, jabłko, skórka pomarańczy 4%, płatki nagietka, pomarańcza 2%, aromaty naturalne.
Smaczne połączenie czarnej herbaty z dodatkiem kawałków suszonych wiśni. Bardzo aromatyczna kompozycja o ciemnym naparze i bogatym, wyrazistym smaku.
Wspaniała, aromatyczna i smaczna kompozycja czarnej herbaty chińskiej z dodatkiem trawy cytrynowej, płatków róży i olejku bergamotowego. Bardzo przyjemny i zrównoważony smak.
Wyjątkowe połączenie czarnej herbaty Earl Grey z płatkami bławatka. Bardzo smaczna i aromatyczna. Skład kompozycji: czarna herbata, płatki bławatka, olejek bergamotkowy.
Mieszanka czarnej herbaty Cejlon, suszonych kwiatów jaśminu oraz aromatu bergamotki pochodzącej z południowych Włoch. Pyszna herbata o wyśmienitym, dostojnym, lekko kwiatowym aromacie. Polecana dla wielbicieli Earl Grey'a, którzy poszukują nowych smaków.
Czarna herbata chińska z dodatkiem skórki pomarańczowej i płatków róży. Lekką cierpkość czarnej herbaty równoważy słodkość skórki pomarańczowej i olejek pomarańczowy. Orzeźwiająca i smaczna kompozycja na każdą porę dnia.
Czarna herbata o silnym, imbirowym aromacie. Ma wspaniały, korzenny, lekko orientalny smak. Herbata ma działanie rozgrzewające. Polecana na chłodne, jesienno-zimowe wieczory. Skład: czarna herbata, cynamon, goździki, kolendra, imbir.
Herbata czarna z kawałkami karmelu. Mieszanka na bazie intensywnej herbaty czarnej assamskiej i chińskiej. Nuta karmelowa jest wyraźnie zaznaczona zarówno w zapachu, jak i w smaku, a jednocześnie herbata ta nie jest przesadnie aromatyzowana.
Herbata o smaku słodkich dojrzałych owoców. W jej skład wchodzi: czarna herbata, truskawka, liść poziomki ananasowej, kwiat granatu. Bardzo aromatyczna mieszanka, która po zaparzeniu zamienia się w słodki, delikatnie truskawkowo-waniliowy napar.
Słynna kompozycja czarnej herbaty z Cejlonu z dodatkiem olejku bergamotki oraz skórki cytryny. Lżejsza i bardziej owocowa siostra tradycyjnego Earl Greya zakończona orzeźwiającym cytrynowym posmakiem. Mieszanka idealna dla osób ceniących wyważony i pełny smak okraszony wyraźnymi cytrusowymi nutami.
Zimowo-świąteczna mieszanka na bazie czarnej herbaty. Rozgrzewająca i aromatyczna! Laponia to idealna propozycja dla wszystkich, którzy szukają herbaty na długie zimowe wieczory. W zapachu przebijają się głównie goździki, natomiast skórka pomarańczowa nadaje smaku kojarzącego się z earl greyem. Skład: migdały, skórka pomarańczowa, suszone jabłka, goździki, anyż.
Ogniste Mango – mieszanka o zdecydowanym smaku na bazie czarnej herbaty, która pobudzi każdego. Skórka pomarańczy i kandyzowane mango nadają jej przyjemnego orzeźwiającego zapachu egzotycznych owoców a imbir, kardamon i cynamon pobudzą nasze umysły i rozgrzeją ciała. Skład: czarna herbata, rodzynki, jabłko, mango kandyzowane (4%), imbir kandyzowany, cynamon, skórka pomarańczy, olejek naturalny, kardamon, pieprz czerwony, kwiat pomarańczy.
Czarna herbata z płatkami migdałów, cynamonem, skórką pomarańczy, płatkami róży o przepysznym aromacie śmietankowo-cynamonowo-mandarynkowym. Bardzo aromatyczna za sprawą korzennych przypraw i słodka dzięki migdałom. Idealna na długie jesienno-zimowe wieczory!
Urzekająca mieszanka czarnej herbaty z korzennymi dodatkami i skórką pomarańczy. Herbatka, która pachnie jak pierniczki! Urocze cukrowe gwiazdki powodują uśmiech natychmiast po otwarciu torebki, więc na pewno będzie to dobry dodatek do świątecznego prezentu. Skład: herbata czarna, cynamon, skórka pomarańczy, imbir, kardamon, kawałki wanilii, goździki, cukrowe gwiazdki, aromat.
Czarna herbata z płatkami róży, kawałkami mango i moreli oraz aromatem. Słodka i aromatyczna kompozycja o delikatnym, szlachetnym różanym smaku. Bardzo dobra jakość za rozsądną cenę.
Aromatyczna mieszanka na bazie herbaty czarnej, idealna na chłodniejsze, jesienno- zimowe wieczory. W smaku i zapachu szczególnie wyczuwalne są obecne w nazwie cynamon i śliwka, ale mieszanka zawiera też płatki ostu, liście czarnej porzeczki i płatki bławatka. Bazą jest czarna herbata z Cejlonu (Sri Lanki).
Mieszanka na bazie czarnej herbaty o smaku owocowo-rumowym. W skład herbaty wchodzą: herbata czarna, wanilia „Bourbon”, kardamon, orzech arachidowy, pieprz czerwony, skórka cytryny i pomarańczy oraz rodzynki. Rozgrzewająca mieszanka o słodkim smaku z subtelnie pieprzowym wykończeniem. Idealna na chłodne, zimowe wieczory.
Wspaniała, aromatyczna i smaczna kompozycja na bazie czarnej herbaty ceylońskiej z dodatkiem dużych kawałków malin, jabłka oraz płatków róży. Bardzo przyjemny i zrównoważony smak.
Powstaje z rosnącego w Republice Południowej Afryki czerwonokrzewu (Aspalathus linearis), jest więc rośliną odmienną od Camellia sinensis (czyli herbaty). Charakteryzuje się łagodnym smakiem, z lekko wyczuwalnymi zbożowymi nutami oraz miodowym, naturalnie słodkim posmakiem. Miło nam poinformować, że oferowany nasz Rooibos jest oznaczony jako "Bio", co oznacza, że jest uprawiany w sposób jak najbardziej naturalny i ekologiczny, bez użycia sztucznych nawozów, pestycydów i innych substancji chemicznych. Zapewne z tej informacji ucieszą się rodzice odwiedzający nasz sklep, gdyż dobrze mieć pewność, że produkt spożywany przez nasze dziecko jest zdrowy i w pełni naturalny. Kraj pochodzenia: RPA.
Nieutleniany (potocznie „niefermentowany”) rooibos. Zawiera ogromne ilości minerałów i witamin, które nie znikają w procesie utleniania; dzięki temu ma dużo właściwości zdrowotnych. Ma jasny napar (przypominający napar zielonej herbaty), przyjemny, lekko ziołowy zapach i ciekawy, łagodny smak. Działa uspokajająco i wyciszająco.
Słodki i kuszący czekoladowo - ciasteczkowy Rooibos. W jego skład wchodzą: rooibos, płatki czekolady, kwiaty pomarańczy, skórka pomarańczy, aromat. Soczysta pomarańcza doskonale komponuje się z czekoladą w tym rooibosie, dając zrównoważony aromat oraz atrakcyjny smak.
Energetyczne połączenie klasycznego rooibosa z trawą cytrynową, miętą, płatkami z pomarańczy i kwiatu słonecznika oraz orzeźwiającą skórką z limonki. Taka kompozycja smakowa przypadnie do gustu przede wszystkim fanom rooibosów i owocowych mieszanek. Z pewnością jej łagodny smak i naturalną słodycz polubią także dzieci.
Doskonała mieszanka czerwonokrzewu rooibos z aromatem pomarańczy, kawałkami czekolady, kwiatem hibiskusa i trawą cytrynową. Miodowy smak rooibosa i słodycz kawałków czekolady jest równoważona przez kwaskowatość hibiskusa, orzeźwiające właściwości trawy cytrynowej i cierpkość skórki pomarańczy. Całość daje niezwykle zrównoważony i gładki smak.
Herbatka z afrykańskiego czerwonokrzewu z dodatkiem trawy cytrynowej, skórki pomarańczowej, limonki i płatków słonecznika. Pyszne połączenie trawy cytrynowej z limonką pozwala uzyskać bardzo orzeźwiający napar o lekko słodkim, cytrusowym smaku.
Smaczne połączenie rooibosa z kawałkami mango, truskawek i kwiatków nagietka, uzupełnione o trawę cytrynową, nadającą całości orzeźwiającego smaku. Rooibos użyty w tej mieszance jest certyfikowany i pochodzi z uprawy ekologicznej. Napar jest przyjemnie słodki, z wyraźnym smakiem truskawki i łagodniejszym mango. Smak, którym szczególnie zachwycą się dzieci.
Połączenie delikatnego rooibosa z afrykańskiego czerwonokrzewu z mietą nana. Rooibos i mięta działają korzystnie na żołądek i układ trawienny. Dzięki zawartości mięty napar jest bardzo orzeźwiający i stosunkowo łagodny.
Wyśmienite połączenie rooibosa z kawałkami pistacji, migdałów, czerwonego pieprzu, kolendry i skórki pomarańczowej. Orzeźwiający smak skórki pomarańczowej łączy się z przyjemnym smakiem pistacji i słodyczą migdałów. Dodatkowo czerwony pieprz pozostawia w ustach delikatny pikantno-orientalny posmak. Smakowita bezkofeinowa mieszanka dla miłośników rooibosów z dodatkami!
Mieszanka afrykańskiego czerwonokrzewu rooibos z dodatkiem liści eukaliptusa, skórki pomarańczowej, kwiatów pomarańczy oraz aromatów. Cytrusowy smak skórki pomarańczowej świetnie uzupełnia się z orzeźwiającym eukaliptusem.
RKlasyczny rooibos z dodatkiem skórki pomarańczy, płatków kwiatu słonecznika, o pomarańczowo-pigwowym aromacie. Pięknie pachnąca kompozycyja o delikatnym miodowym smaku, dopełniona cytrusowymi nutami skórki pomarańczowej. Nie zawiera kofeiny, dlatego świetnie nadaje się do picia nawet przed snem.
Bardzo intrygująca mieszanka drobno ciętych liści czerwonokrzewu z wieloma genialnie łączącymi się dodatkami. Spotkamy tutaj: imbir, kawałki jabłka i pomarańczy, trawę cytrynową, cynamon, wiórki kokosowe, różowy pieprz, kardamon, czerwoną porzeczkę i płatki bławatka. Całość świetnie nadaje się do parzenia o każdej porze dnia (szczególnie wieczorem ze względu na brak kofeiny) i na każdą okazję. Polecamy osobom, które cenią sobie cytrusowe aromaty.
Pyszne połączenie liści afrykańskiego czerwonokrzewu z kawałkami i naturalnym aromatem wanilii. Rooibos naturalnie smakuje delikatnie miodowo i zbożowo, a waniliia dodatkowo podkreśla przyjemnie słodki smak naparu. Idealnie nadaje się do deserów.
Wyjątkowe połączenie liści afrykańskiego czerwonokrzewu z kawałkami winnej żurawiny i płatkami róży. Miodowy, przyjemny i pełny smak rooibosa wspaniale dopełnia aromatyczna i słodka żurawina. Smaczna, owocowa kompozycja na każdą porę dnia i roku.
Doskonała herbatka owocowa o wspaniałym aromacie, bogata w witaminy. Łagodna i słodka w smaku. Idealna dla dzieci. Skład: kawałki jabłka, ananasa, papai, rodzynek, buraków, cynamonu, bławatka i aromat.
Pyszna i pachnąca herbatka owocowa. W jej skład wchodzą kawałki jabłek, papai, ananasa, żurawiny, gruszki, mango i granulowanego owocu męczennicy jadalnej. Jednak ciekawy efekt smakowy mieszanka zyskuje przede wszystkim za sprawą chipsów bananowych, które pozostawiają swoisty, słodkawy posmak. Polecamy szczególnie dla dzieci.
Mieszanka owoców jabłek, papai, owoców czarnego bzu, malin, truskawek, kwiatu hibiskusa, płatków słonecznika, płatków chabru i aromatu. Bardzo smaczna kompozycja o zdecydowanym, słodkim smaku i egzotycznym aromacie.
Cynamonowo - jabłkowa mieszanka owocowa, doskonała na chłodne jesienno - zimowe dni. Intensywny aromat i smak. Skład: hibiskus, jabłko, skórka pomarańczowa, pączki róży, cynamon, aromat.
Słodka herbatka owocowa, która umili chłodne wieczory. Słodka, z przeważającymi owocami leśnymi. Lekko aromatyzowana, dzięki czemu czujemy naturalny smak owoców. Na pewno spodoba się dzieciom! Skład: kawałki jabłka, rodzynki, kawałki buraka, dzika róża, owoce bzu, aromat, czerwone porzeczki, jeżyny, czarne porzeczki, maliny.
Ciekawa mieszanka skórki dzikiej róży, hibiskusa, jabłka, pomarańczy, płatków róży, słonecznika i bławatka, kandyzowanego ananasa i papai oraz aromatów. To kompozycja o intensywnym aromacie skórki pomarańczy i wyrazistym smaku hibiskusa, wzbogaconym słodkością jabłka, papai i ananasa.
Korzenna kompozycja zawierająca organicznego hibiskusa, kawałki jabłka, pączki dzikiej róży, skórkę pomarańczową i cytrynową, słodkie rodzynki, goździki, kawałki kory cynamonowej, kwiatki róży oraz aromat wina grzanego (min. 2.6%). Aromatyczna i zdecydowana w smaku mieszanka idealna na długie jesienne i zimowe wieczory.
Egzotyczna mieszanka owocowa, w której skład wchodzą: kandyzowany ananas, papaja, mango, rodzynki, róża i hibiskus. Duża ilość suszonych owoców sprawia, że napar ma bardzo intensywny zapach, ale idealnie zrównoważony słodko-kwaśny smak.
Mieszanka owoców róży, hibiskusa, jabłek, z dodatkiem migdałów, cynamonu, wanilii i aromatów. Polecamy jako bardzo przyjemną herbatkę owocową o rozgrzewającym działaniu, pysznym słodkim smaku i zdecydowanym aromacie.
Mieszanka owoców papi, malin, borówki amerykańskiej, czarnej i czerwonej porzeczki, płatków róży, czarnego bzu i kwiatu hibiskusa oraz aromatów. Cierpkość porzeczki oraz hibiskusa równoważona jest słodkością papai. Bogaty, owocowy smak na każdą porę roku.
Mieszanka owocowa, która doskonale sprawdza się w okresie jesienno-zimowym na rozgrzanie, a pita na zimno latem na ochłodę. Ma przyjemny owocowo-ziołowy aromat z wyraźną przewagą owocu maliny. Dzięki naturalnym aromatom i dużej ilości czerwonych owoców to świetne źródło witamin i antocyjanów. Skład: rodzynki, kwiat hibiskusa, skórka dzikiej róży, owoc bzu czarnego, kwiat bzu czarnego, kwiat lipy (4%) aromaty naturalne, owoc czarnej porzeczki, owoc maliny (2%).
Mieszanka owocowa o „zimowym” charakterze. Aromatyczna i rozgrzewająca. Herbatka zawiera duże kawałki malin, które szczególnie mocno odznaczają się w aromacie. W smaku kwaskowatość malin i hibiskusa jest lekko przełamana słodyczą ananasa. Napar ma intensywnie czerwony kolor. Skład: malina (25%), hibiskus, jabłko, aronia, ananas kandyzowany, aromat.
Słodka i wyrazista mieszanka żółtych owoców z dodatkiem truskawek. Polecamy wszystkim lubiącym mocne owocowe wrażenia. Skład: kawałki ananasa (ananas, cukier), kawałki mango (mango, cukier), płatki ananasa i mango, plasterki pomarańczy, aromat, liofilizowane kawałki pomarańczy, liofilizowane kawałki mandarynki, krokosz barwierski, kwiaty nagietka, liofilizowane plasterki truskawki.
Pyszna i zdrowa ziołowo-owocowa mieszanka wzbogacona o wapń. W jej skład wchodzą: kawałki jabłek, truskawek, pomarańczy oraz hibiskus i trawa cytrynowa. Herbatka nie zawiera kofeiny, dlatego można ją pić także przed snem i podawać dzieciom.
Mieszanka owoców jabłek i jeżyny, czarnego bzu, buraka, skórki dzikej róży, liści poziomki ananasowej, liści czarnej porzeczki, kwiatu hibiskusa i aromatów. Cierpki smak jagód i hibiskusa równoważy słodycz jabłek i buraka. Bardzo przyjemna owocowa kompozycja.
Mieszanka owoców róży, jabłek, skórki pomarańczy, kwiatu hibiskusa, płatków nagietka, płatków kwiatu truskawki i aromatów. Napar odznacza się intensywnym zapachem, ciemnorubinowym kolorem i zdecydowanym, pełnym smakiem.
Pina Colada to bezalkoholowa wersja bardzo słynnego słodkiego karaibskiego koktajlu. Nasza mieszanka owocowa raczy bardzo orzeźwiającym i owocowym smakiem. Słodkość ananasa, nuta kremowej śmietanki i delikatna orzechowość kokosu to cała tajemnica tej niezwykłej kompozycji, która z pewnością przypadnie Wam do gustu. W skład mieszanki wchodzą kawałki jabłka, płatki hibiskusa, skórka dzikiej róży, kwadratowe kawałki ananasa (ananas, cukier), płatki kokosu i aromat.
Lekka i słodka herbatka owocowa. W jej skład wchodzi wiele słodkich i bogatych w witaminę C owoców: jabłko, kwiat hibiskusa, skórka dzikiej róży, burak, kandyzowana papaja i ananas, maliny, rodzynki, truskawka i aromat. Doskonała na okres jesienno-zimowy.
Titicaca to mieszanka owocowa, w której na pierwszy plan wyraźnie wybijają się jabłka, jeżyny i poziomki. Kwiaty hibiskusa i znaczna ilość kawałków jabłka dodają tej mieszance kwaskowatości. Idealna dla amatorów kwaśniejszych smaków i nietuzinkowych aromatów. W skład wchodzą: jabłko, hibiskus, skórka dzikiej róży, burak, jeżyna, poziomka, liście truskawki, aromat.
Specjalnie wyselekcjonowana mieszanka owoców rodzimych, jak i egzotycznych, skomponowana by cieszyć smakiem i aromatem. Napar jest klarowny, o ciemnoróżowej barwie. Składniki: Jabłko, kandyzowany ananas, kwiat hibiskusa, skórka dzikiej róży, burak, rodzynki, truskawki, papaja i aromat.
Owocowa herbatka bez hibiskusa, na bazie suszonych jabłek. Jej atrakcyjny smak jest wynikiem bardzo ciekawego doboru składników – delikatnej nuty płatków kokosowych, jedwabistości jabłek i aromatu owocowego, oraz łagodnie kwaskowych i orzeźwiających dodatków kiwi, żurawiny i liofilizowanych wiśni.
Mieszanka suszonych wiśni, płatków róży, kwiatu hibiskusa, rodzynek i aromatu rumowego. Słodka i rozgrzewająca propozycja dla wielbicieli zdecydowanych, intensywnych smaków.
Wiśniowa mieszanka owocowa swoim aromatem od razu przywodzi na myśl wszelkiego rodzaju przetwory z wiśni. Kolorowy susz dzięki obecności płatków hibiskusa i czerwonych płatków bławatka parzy się na piękny ciemnoróżowy kolor. Idealna na długie zimowe wieczory lub jako dodatek do ciast i deserów. W skład wchodzą: Rodzynki, jabłko, hibiskus, aronia, wiśnia, papaja kandyzowana, truskawka, czerwone płatki bławatka, aromat.
Mieszanka ziołowo-owocowa o sycylijskim temperamencie. Aromatyczne, smaczne i zaskakujące połączenie składników! W aromacie przeważa świeżość trawy cytrynowej, bazylia i imbir. W smaku wyczuwalna jest pomarańcza, trawa cytrynowa i bazylia, ostrość imbiru, oraz lekkie nuty suszonych pomidorów – kawałki suszonych pomidorów stanowią aż 15% składu tej mieszanki. Nie zawiera sztucznych aromatów!
Mieszanka ziołowa, działająca na uspokojenie, wyśmienita dla organizmu ogarniętego emocjami dnia codziennego. Pomaga się uspokoić, nabrać dystansu i wyciszyć przed snem. Skład: rumianek, mięta pieprzowa, kwiatki słonecznika, wrzosu, melisa, liście czarnej porzeczki.
Wewnętrzne kawałki kory drzewa Catuaba. Pochodząca z Brazylii Catuaba uznawana jest za jeden z najsilniejszych afrodyzjaków. W medycynie znana jest jako doskonały środek stymulujący pracę mózgu i poprawiający ukrwienie organizmu. Skuteczna jest przy nerwowości, kłopotach z pamięcią, niepokoju oraz przede wszystkim - przy osłabionej potencji. Dodatkową zaletą jest brak szkodliwych efektów ubocznych w porównaniu z popularnymi obecnie środkami farmakologicznymi uznawanymi jako lek na potencję.
Mieszanka ziołowa, działająca na uspokojenie, wyśmienita dla organizmu ogarniętego emocjami dnia codziennego. Pomaga się uspokoić, nabrać dystansu i zapomnieć o codziennych problemach. Skład: passiflora (męczennica - środek uspokajający przy niepokoju, nerwowości, kłopotach z zasypianiem), melisa, kwiatki lawendy, mięta pieprzowa.
Znajomości leczniczych właściwości Czystka sięgają IV w p.n.e. kiedy na Bliskim Wschodzie stosowany był w postaci naparu, który miał poprawiać nastrój i dodawać odwagi. Dziś Czystek pomaga przede wszystkim we wzmacnianiu odporności i zwalczaniu infekcji wirusowych. Napar z czystka moze być również pomocny w przypadku infekcji wirusowych, infekcji bakteryjnych, chorób gardła, ochrony i podniesienia odporności organizmu, chorób układu krążenia, chorób nowotworowych, alergii, chorób zatok, zatorów, zakrzepów krwi, problemów skórnych (również łuszczycy).
Szczególna odmiana czystka, której przypisywane są szerokie właściwości zdrowotne. Roślina bogata w olejek eteryczny, wykazujący silne właściwości przeciwbakteryjne, oraz flawonoidy i kwasy fenolowe. Źródło polifenoli o działaniu antyoksydacyjnym i wzmacniającym odporność organizmu. Czystkowi kreteńskiemu przypisywane są także właściwości antynowotworowe. W takim przypadku napary z suszu nie mają tak silnego działania i stosuje się je raczej profilaktycznie, zapobiegliwie. Natomiast frakcja żywicowa lub olejek eteryczny czystka mogą mieć działanie wspomagające przy leczeniu chorób nowotworowych.
Zawiera saponiny (betulinę), flawonoidy, kwasy organiczne, żywice, sole mineralne i olejki eteryczne. Damiana może mieć działanie odtruwające, wzmacniające, oczyszczające oraz przeciwdepresyjne. Liść Damiany jest uważany za afrodyzjak, który wzmaga aktywność seksualną zarówno u mężczyzn jak i u kobiet.
Podstawą dobrego snu jest wyciszenie emocji z pełnego wrażeń dnia. Niezastąpiona jest w tym względzie melisa. Udział aromatycznych owoców i płatków kwiatów wprowadza przyjemny kojący nastrój. Herbatka Dobra Noc jest nie tylko zdrowa, ale i bardzo smaczna! Skład: listki jeżyn, melisa, kawałki jabłek, kardamon, skórka pomarańczy, płatki słonecznika i róży, hibiskus.
Właściwości: roślina posiada działanie moczopędne, wzmacniające, przeciwzapalne, bakteriobójcze. Wywar jest pomocny przy zatruciach, schorzeniach dróg moczowych, chorobach wrzodowych, reumatyzmie, anemii, bezsenności bądź nerwicach. Korzystnie i wzmacniająco wpływa także na wątrobę.
Ziołowo-owocowa kompozycja wspomagająca przemianę materii. Napar pozostawia przyjemny, cytrusowy posmak. Dobrze smakuje zarówno na ciepło, jak i na zimno. Skład mieszanki: kawałki jabłek, dzika róża, liście truskawki i malin, czarna porzeczka, owoce czarnego bzu, płatki kwiatu słonecznika, krokosz barwierski*, witamina C z ekstraktu z owoców Aceroli (wiśnia z Barbados), płatki chabru, naturalny aromat.
Roślina, której liście pochodzą z najstarszego, żyjącego drzewa na świecie. W Chinach uważana jest za święte zioło i używane nie tylko w medycynie tradycyjnej, ale i w chińskiej kuchni. Ostatnie 30 lat przyniosło ponad 300 badań klinicznych, które potwierdziły wartość terapeutyczną wyciągu z liści drzewa miłorzębu japońskiego, uznanego jako „pokrzepienie mózgu”. Ginkgo działa i poprawia ukrwienie naczyń tkanki mózgowej, usprawnia krążenie obwodowe, zwiększa tolerancję organizmu na niedotlenienie, działa jako antyutleniacz, zwiększa odporność organizmu, wpływa na poprawę pamięci, zwiększa koncentrację, likwiduje zaburzenia w ukrwieniu kończyn dolnych (uczucie zimna w stopach).
Roślina wykazująca liczne właściwości lecznicze, popularna głównie na Bałkanach i Bliskim Wschodzie. W medycynie ludowej znana od stuleci, traktowana jako remedium na liczne schorzenia. Napar z Gojnika polecany jest jako naturalny środek wzmacniający odporność, o działaniu antybakteryjnym i przeciwzapalnym. Pomaga oczyścić organizm z toksyn, łagodzi schorzenia układu pokarmowego, usuwa zmęczenie i poprawia samopoczucie. Herbatka Górska jest uznawana także za afrodyzjak (nawet doczekała się określenia “bułgarska viagra”).
Południowoafrykańska roślina spokrewniona z Rooibosem (czerwonokrzewem). Susz składa się z drobno pociętych łodyżek, igiełkowatych listków i kwiatów. W naparze wyczuwalne są nuty miodowe, drzewne, nawet lekko pikantne. Bardzo przyjemny do picia, naturalnie słodki. Działa antyalergicznie, łagodzi stany zapalne skóry, pomaga przy przeziębieniach, anemii czy kłopotach z bezsennością. Jest bogaty w mikroelementy (wapń, żelazo, potas, magnez) i antyoksydanty. Miodokrzew nie zawiera kofeiny, dlatego można go pić o każdej porze, a także podawać dzieciom i kobietom w ciąży.
Kwiat, będący częstym dodatkiem do wielu herbatek owocowych i napojów. Daje intensywnie czerwony napar o kwaśnym, pieprznym i orzeźwiającym smaku.
Kwiat jaśminu należy do gatunku pnączy lub niskich krzewów. Zalecany jest przy bezsenności, depresji i bólach przewodu moczowego. Należy pamiętać, iż nasz kwiat jaśminu nie jest intensywnie pachnącym jaśminowcem, którego używa się do aromatyzacji herbat i stosuje się głównie w branży kosmetycznej. Posiadany przez nas w sprzedaży kwiat jaśminu daje żółty napar o słodkawym i mlecznym smaku, oraz delikatnym kwiatowym aromacie.
Kwiaty lipy zawierają: flawonoidy, olejki eteryczne, witaminę C, związki śluzowe, aminokwasy, kwasy organiczne (jabłkowy, glutaminowy, winny). Właściwości: Lipa znana była już w starożytności, z dobrodziejstw której korzystali greccy i rzymscy lekarze. Kwiaty lipy mają działanie napotne, przeciwgorączkowe, uspokajające, przeciwskurczowe, żółciopędne, a także wpływają korzystnie na przemianę materii. Napar z tej rośliny warto więc stosować przy przeziębieniach, grypie, nieżytach dróg oddechowych, zapaleniach gardła czy oskrzeli. Ponadto może być on pomocny w stanach przemęczenia, zbytniej pobudliwości nerwowej, zawrotach głowy oraz nerwobólach.
Właściwości naparu: wzmaga wydzielanie soku żołądkowego i żółci, wykorzystywany jest w łagodzeniu dolegliwości żołądka i jelit, łagodzi objawy niestrawności, działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, wzmacnia odporność organizmu, przyspiesza gojenie ran i oparzeń, niszczy niektóre paciorkowce i gronkowce, działa uspokajająco, obniża ciśnienie krwi.
Badania właściwości leczniczych Lapacho wykazują, że jest ono bogate w pierwiastki takie jak żelazo, wapń, mangan i magnez. Zawiera co najmniej 20 substancji aktywnych, z których najważniejszą jest lapachol, wykazujący silne działanie przeciwwirusowe. Od stuleci pau d’arco jest wykorzystywane w medycynie naturalnej, głównie przez społeczności Indian w Ameryce Łacińskiej, w leczeniu infekcji i schorzeń wywoływanych przez wirusy, bakterie i grzyby. Wywar z kory Lapacho pomaga zwalczyć pasożyty, ułatwia trawienie, poprawia funkcjonowanie układu immnunologicznego. Ma też właściwości antybiotyczne i działa detoksykacyjnie – przyśpiesza oczyszczanie narządów wewnętrznych z nadmiaru toksyn i trucizn. Naukowcy twierdzą, że Lapacho atakuje samą przyczynę choroby i wzmacnia odporność organizmu, zmuszając go niejako do walki z chorobą. Dlatego przypisuje się mu szybsze i bardziej skuteczne działanie niż innym tego typu substancjom. Główne składniki kory: lapachol, betalapachol, hydroksynaftochinon. Przeciwwskazania: w trakcie ciąży oraz karmienia piersią; w trakcie przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych. Ze względu na niedostateczną ilość badań, nie zaleca się także podawania wywaru małym dzieciom.
Wywar z lawendy działa głównie przeciwskurczowo, uspokajająco i wiatropędnie. Ponieważ właściwości rośliny hamują rozwój bakterii, napar może być przydatny przy bólach brzucha, wzdęciach czy kolkach jelitowych. Powszechnie uważa się też, że lawenda jest pomocna w leczeniu bezsenności. Stosuje się ją wówczas nie tylko w formie naparu, ale także jako dodatek do kąpieli. Z kolei dzięki właściwościom bakteriobójczym, nadaje się ona ponadto do inhalacji dróg oddechowych.
Właściwości: uspokajające, przeciwzapalne, przeciwskurczowe, przeciwbakteryjne, przeciwwymiotne. Napar polecany jest przy problemach z bezsennością, jako środek obniżający ciśnienie krwi, łagodzący migrenę, zawroty głowy, bóle brzucha, wzdęcia i zaburzenia trawienia. Pita w czasie ciąży łagodzi nudności i stany nerwowe, a w trakcie karmienia wspomaga laktacje.
Jedna z najstarszych roślin leczniczych, stosowana od wieków w wielu kulturach świata. Tę odmianę mięty piję się głównie na Bliskim Wschodzie i w północnej Afryce. Doskonale gasi pragnienie i orzeźwia. Mięta zawiera: kwasy organiczne, flawonoidy, prowitaminę A, witaminę C, sole mineralne (potas, wapń, magnez, żelazo, cynk) i olejki eteryczne (mentol, limonen). Właściwości: roślina znana jest z działania przeciwskurczowego, uspokajającego, przeciwwymiotnego, przeciwbólowego czy bakteriobójczego. Zaleca się stosowanie naparu z liści mięty przy bólach brzucha, wzdęciach, zgadze, nerwobólach. W medycynie ludowej do dziś miętę wykorzystuje się jako środek uspokajający i łagodzący niestrawności.
Bardzo dobrej jakości klasyczna i popularna odmiana mięty. Do przygotowania rozgrzewającej i zdrowej „herbatki miętowej”. Pyszna mięta o klasycznym, intensywnym aromacie i smaku, którego nie sposób określić inaczej – miętowy.
Mieszanka ziołowo-owocowa, w skład której wchodzą: yerba mate, owoc dzikiej róży, werbena cytrynowa, korzeń lukrecji, imbir, płatki róży, rumianek.
Od wieków znana jest z licznych właściwości zdrowotnych. Pokrzywa zawiera wiele cennych składników w tym: flawonoidy, garbniki, kwasy organiczne, sole mineralne (wapń, fosfor, magnez, żelazo, potas i krzem) oraz witaminy A, B2, C, E, K. Właściwości: napar z liści posiada działanie moczopędne, przeciwkrwotoczne (uwaga! nie stosować przy krwawieniach wywołanych polipami), przeciwbiegunkowe, przeciwcukrzycowe, przeciwzapalne, odkażające, a także wspomagające trawienie. Dzięki dużej zawartości żelaza poleca się także picie wywaru przy anemii i zaburzeniach miesiączkowania.
Jej unikalność wiąże się z wieloskładnikowym działaniem na organizm człowieka, zioła dobrane są tak, aby w naturalny i pozytywny sposób wpływać na układ nerwowy. W skład tej mieszanki ziołowej wchodzą: jemioła pospolita, łupiny fasoli, dziurawiec zwyczajny, liście brzozy, ginko biloba (miłorząb japoński), liście pokrzywy, trawa cytrynowa, aromat.
Znana już od starożytności roślina, pochodząca prawdopodobnie z terenów Europy południowo-wschodniej. Rumianek znany jest z licznych właściwości prozdrowotnych. Przede wszystkim posiada działanie: przeciwzapalne, rozkurczowe, przeciwbakteryjne, poprawiające trawienie, przeciwalergiczne, uspokajające. Napar z rumianku łagodzi bóle menstruacyjne, problemy żołądkowe i alergiczne.
Zawiera w sobie bogactwo fitosteroli i jest stosowana w przypadku bardzo wielu dolegliwości. Wzmaga ukrwienie ciała, oczyszcza, stabilizuje układ limfatyczny i pobudza potencję. Znajdujące się w niej alkaloidy stanowią o jej atrakcyjności dla pragnących siły i wytrwałości. Jest to mniej znana roślina, jednak stosowana już od XVI wieku w Europie jako środek zdrowotny przy reumatyzmie, nowotworach i problemach skórnych. W Ameryce Południowej używana od setek lat jako środek na potencję. Sarsaparilla zawiera witaminy A, C, D, B, żelazo, mangan, sód, krzem, siarkę, miedź, cynk, jod. Często stosowana jest przez kulturystów i sportowców innych dyscyplin jako środek na zwiększenie masy mięśniowej bez używania sterydów syntetycznych, ponieważ nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Posiada również działanie moczopędne, i powodujące pocenie, dlatego była w przeszłości stosowana jako środek oczyszczający krew i usuwający toksyny z organizmu.
SNapar tej herbatki ziołowej pomaga organizmowi w utrzymaniu ładnej figury. W składzie herbaty są zioła wspomagające odchudzanie: liście jeżyny i maliny, dzika róża, melisa, korzeń lukrecji, liście pokrzywy, truskawek, słoma owsa, liście orzecha włoskiego, ziarna kopru włoskiego, liście mniszka lekarskiego i mięty pieprzowej, nagietka i prawoślazu.
Roślina z rodziny astrowatych odznaczająca się bardzo słodkimi liśćmi - są ok. 15-45 razy słodsze od cukru (sacharozy). Od wielu lat jest używana jako naturalny słodzik. Zawarte w roślinie glikozydy (zwłaszcza glikozydy stewiolowe) nie są trawione przez ludzi, dlatego stewia ma zero kalorii - jest więc bezpieczna dla diabetyków, ponieważ nie podnosi poziomu cukru we krwi. Może być także stosowana przez chorych na fenyloketonurię, ponieważ nie jest źródłem fenyloalaniny. Dodatkowo ważnym efektem spożywania stewii jest jej zdolność do obniżania ciśnienia krwi. Roślina zawiera witaminy z grupy B i wit. C oraz cenne minerały, w tym: magnez, chrom, wapń, potas, krzem, cynk żelazo, selen, a także tłuszcze i białka. Smak i zapach: Zaparzona stewia odznacza się brunatnym, klarownym naparem i bardzo słodkim smakiem z ziołowym, charakterystycznym posmakiem.
W ziołolecznictwie ceniona od wieków roślina o licznych właściwościach zdrowotnych. Występuje w wielu odmianach głównie w klimacie umiarkowanym. Szałwia jest bogata we flawonoidy (pełniące funkcję przeciwutleniaczy), kwasy organiczne, witaminy A, B1 i C. Ponadto substancje zawarte w niej stymulują mózg, wspomagają pamięć, ułatwiają koncentrację, łagodzą napięcie i rozdrażnienie.
Liście trawy cytrynowej posiadają przyjemny, cytrynowy smak i aromat, dzięki czemu doskonale nadaje się jako dodatek do herbaty i innych napojów. Można również sporządzić samą trawę i uzyskać świeży i rześki napój na ciepłe dni.
Pochodzi z Ameryki południowej, gdzie jest stosowana w ziołolecznictwie, m.in. jako składnik herbatek relaksujących, uspokajających i odchudzających. Jej znaną cechą jest odświeżający, cytrynowy zapach i smak. Właściwości Werbeny Cytrynowej: Pomaga w stanach wyczerpania organizmu Działa rozkurczowo i przeciwzapalnie Relaksuje, uspokaja, działa antydepresyjnie, łagodzi migreny, nerwobóle, mdłości Wzmacnia laktację Odświeża oddech Zawarty w niej geraniol pomaga w walce z pasożytami Wskazania: osłabienie w przebiegu chorób zakaźnych, grypie, przy anginie, przeziębieniu, nieżycie oskrzeli, kaszlu, reumatyzmie, artretyzmie, dychawicy oskrzelowej, stanach zapalnych układu moczowego, słabej laktacji, chorobach wirusowych, obniżonej odporności na infekcje. Przeciwwskazania: nie stosować w trakcie ciąży - pobudza skurcze macicy.
Naturalna herbatka ziołowa skomponowana na bazie liści truskawek, melisy, mięty, rumianku, liści czerwonej porzeczki, płatków róży i pomarańczy, wrzosu oraz lawendy. Mieszanka nie jest dodatkowo wzmacniana aromatem. Napar nie zawiera kofeiny, dlatego można go pić także przed snem. Ma działanie zdrowotne, relaksujące i łagodzące.
Wykazuje działanie tonizujące i wzmacniające. Poprawia również sprawność umysłową i fizyczną. Ma działanie adaptogenne, tzn. zwiększa odporność na niesprzyjające czynniki środowiskowe, potęgując właściwości przystosowawcze organizmu do środowisk. Jest to bardzo ważne w leczeniu dzieci, które mają problemy w szkole, przedszkolu oraz w kontaktowaniu się z rówieśnikami. Nie zaleca się go osobom z nadciśnieniem.
Słodko-ostry specjał, rozgrzewa i świetnie oczyszcza język przed nowymi smakami
Miodowe ciasto wypiekane według ormiańskiej receptury. Dostępne w wersji orzechowej i czekoladowej